Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen elektromos fogkefét...

Milyen elektromos fogkefét tanácsos venni? Kell az ultrahangos tisztítás?

Figyelt kérdés

Ma voltam a szájsebészeten, ott mondta a doki, hogy használjak elektromos fogkefét inkább, mert nagyon kicsi a rés a fogaim között, így azt hagyományossal lehetetlen kitisztítani, a fogselyem sem fér be. Ő azt mondta, puha sörtéjű legyen és kisfejű. Itthon nézegettem őket, és tanácstalan vagyok. Jó a dm sajátmárkása vagy mindenképp ultrahangosat vegyek inkább? Jó az elemes vagy az akksis jobb?

Adjatok légyszi tanácsot, tippeket, mi alapján válasszak?

Köszönöm előre is!


2016. okt. 21. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Emmi-Dent hangsugaras fogkeféi egész jók, eddig egy negatív visszajelzést se hallottam róluk. Szerintem próbálj ki egy olyat.
2016. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez az Emmi-Dent fogkefe tényleg érdekesen hangzik, ezt el kell ismernem, de kicsit szkeptikus vagyok. Egyrészt kicsit pénzéhesnek tűnik a cég :) Másrészt kicsit furcsa azért, hogy hanghullámokkal tisztít, de azért kell a kefe meg a rázkódás, hogy meglegyen a hagyományos fogkefe feeling a júzereknek, mert igénylik :) Az első gonosz gondolat, ami felmerül az emberben, hogy ez igazából tök ugyanaz, mint a többi elektromos fogkefe, csak leöntötték egy kis hitech mázzal. Erre ráerősít a "nanotechnológiás" csodafogkrém, persze használd csak azzal, mert csak akkor működik, meg cseréld gyakran a fejeket jó drágán. Ez utóbbihoz: ha nem is kell a kefe, akkor mi kopik el, az ultrahanggenerátor? És arról egyáltalán honnan tudom, hogy működik-e, mi van, ha az enyém nem három hónapot bírt, csak kettőt? Szóval felmerül itt pár érdekes kérdés az emberben. De ettől még lehet, hogy kipróbálom :) Bár én elegedett vagyok az 5+ éves Oral-B fogkefémmel. Mindenesetre még utánaolvasgatok, például vásárlói értékeléseket, az amazonon sok van.
2016. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én olyanról még nem nagyon hallottam, hogy "olyan kicsi a rés a fogak között, hogy a fogselyem sem fér be". A sörte eleve nehezebben fér be (legyen az akármilyen hiper-szuper) a fogak közé mint a selyem, épp ezért találták ki a selymet...

Abban egyetértek, hogy az elektromos fogkefe sokkal hatékonyabban tisztítja a fogat mint a hagyományos -jómagam is elégedetten használom az Oral-B fogkefémet több mint 10éve. Viszont a legesleges legmodernebb csúcstechnológiás fogmosási eszköz sem elég jó ahhoz, hogy el lehessen hagyni a fogselyem használatát!

2016. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sose használtam fogselymet, szájvizet viszont igen. Az nagyon hatékony.
2016. okt. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

A kicsi rést úgy képzeld el, hogy alul meg van rendesen kb 1mm-es rés, de a fogak tetéjénél nincs. Megpróbáltam már fogselymezni, sőt, ma a doki is kipróbálta, de elszakad. Elvágja a fog. Tényleg nem fér be. Tudom, fura....

Szájvizet én is használok.

2016. okt. 21. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!