Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki részese volt már ilyennek?

Valaki részese volt már ilyennek?

Figyelt kérdés

Még idén lesz fogszabim és előtte (jövőhét kedden) az első két fogam közt felül az ínyet le fogják égetni. Előtte természetesen elérzéstelenítenek, de én félek ettől az egést "ínyeltávolítástól". Valakinek volt már ilyen esetleg? Azt megkérem írja le, hogy pontosan milyen ez mennyi fájt stb.


És nem kérek olyan.válaszokat/véleményeket, hogy "ha annyira félsz miért vágsz bele?"

Előre is köszönöm!



2016. okt. 21. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
ha annyira félsz miért vágsz bele?
2016. okt. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na pont erre nem voltam kíváncsi!

És nem véleményt kértem,hanem választ!!!!

2016. okt. 21. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem kiálló kapafogaim voltak, és 16 évesen el akartak vinni fogszabályozásra, de ott mondták hogy "el kell vágni" egy műtét során a két első fog fölötti hidacskát az ínynél, mert csak úgy tudnak fogszabályzót csinálni. Na ettől úgy megrémültem, hogy inkább nem kellett a fogszabályzó.

Aztán 33 éves koromban arra gondoltam, hogy azért az mégis kicsit gáz, h 4 mm rés van a két első fogam között, meg 1 cm-rel előrébb áll, mint kéne, aztán elmentem egy privát fogszabályzós fogorvoshoz, ott készítettek nekem 25.000 Ft-ért kivehető fogszabályzót és 1 év alatt szépen helyre húzta a fogaimat, igaz majdnem egész nap hordtam, csak akkor nem ha ettem, vagy olyan helyre kellett menni ahol beszélni kellett vkivel. És nem kellett se fogat kihúzni, se elvágni azt az ínynél levő nyúlványt.

Esetleg érdeklődhetnél más fogszabályzó szakorvosnál, hogy tud-e úgy fogszabályozást vállalni, ami nem jár ilyen íny műtéttel. Fogorvosok se egyformák, egy rossz fogra az egyik azt mondja, hogy húzni kell, a másik azt mondja h be lehet tömni. A TB-s dokikra inkább a húzatás jellemző, mert az gyorsan megvan, a fogtömés meg már munkásabb, meg sok a várakozó páciens. :)

2016. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, de nekem ezen már ninxs gondolkozni való idő,mert kedden ezt megcsinálják. De köszönöm szépen az értelmrs válaszodat! :)
2016. okt. 22. 11:04
 5/7 anonim válasza:
Azt nem mondták miért ? Mert én nem tudom elkébzelni hogy hogyan és miért. Nekem van fogszabályzóm de nekem ilyet nem kellet
2016. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hu hát ha érzéstelenitik akkor gondolom nem fog fájni de ne félj hisz tudod a szépségért meg kell szenvedni :)

Utolsó voltam

2016. okt. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen,fogják. hát az biztos! köszönöm a válaszod! :)
2016. okt. 24. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!