Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyszerre szokták felrakni az...

Egyszerre szokták felrakni az alsó és felső fogszabályozót?

Figyelt kérdés
Nekem mindkét oldalra kell, és pár hét múlva rakják fel. Izgulok. Tudtok valami tanácsot adni esetleg tapasztalatot? :)

2016. okt. 25. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer te rakták föl az alsót és a folsot, de pl. barátnőmnek meg nem.

A felrakas utáni első ket hét borzalmas volt, nem bírtam rágni, harapni még beszélni is alig tudtam, de mostmár teljesen megszoktam, sokszor észre sem veszem.

Amikor kicserélik a drotot akkor szokott fájni egy pár napig, de a nem olyan vészes.

2016. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem csak felul van nagyon kellemetlen volt a felrakas es nagyon fajt a fogam ,egyik este fajdalomcsillapitot is vettem be ,de mar megszoktam
2016. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem negyedjére van fogszabályzóm.

Az első éjszakai volt, tiszta sor, hogy azt nem kellett fölrakni.:D

12 voltam mikor állandót kaptam, egyszerre tették fel mind a kettőt, nagyon nagyon kellemetlen volt utána minden. Extra érzékeny volt a szám, a fogaimról nem is beszélve. Sírtam a fájdalomtól.2 évig volt fenn, de nem hordtam az utána kapott éjjelit, így 17 évesen újból felrakattam. Ekkor külön tették fel, az alsót 10 hónappal később. Így is kellemetlen volt, de közel sem annyira, mint mikor mindkettőt egyszerre helyezték föl. Ekkor is 2 évig volt fenn, hordtam is az éjjelit, mert tudtam, hogy 18 év után már nincs kedvezmény.

Mégis, most 25 évesen újra fel kellett rakatnom, ugyanis a féléves fogászati látogatásomon a doki közölte, hogy el van rontva a szabályzás, a mély-és nyitottharapás nincs kikezelve, a középvonal sincs a helyén, a növekvő bölcsességfogam pedig elnyomja majd az egészet.

Így 25 évesen, februárban ismét felkerült a készülék, ismét egyszerre, mert a Doktornő így látta jónak. Nagyon kellemetlen volt, de mára megszoktam.:)

2016. okt. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat :)
2016. okt. 26. 19:34
 5/5 anonim válasza:
Ahogy a doki szavaiból kivettem mindenkinél máshogy kell. Nekem kb. fél év múlva rakják fel alulra, felül már rajta van.
2016. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!