Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó. Fém vagy kerámia...

Fogszabályzó. Fém vagy kerámia felnőttként? Ill. mennyi idő alatt kerül fel, ha még három fogamat ki kell műteni hozzá?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is! Tegyük fel, hogy a pénz most nem számít, milyet csináltassak felnőttként? Januárban már felkerülhet, ha november végén keresem fel először a dokit és arra számítok, hogy három bölcsességfogamat ki kell hozzá műteni?

2016. okt. 29. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Kerámia.

Miért?


1. kevésbé látszik

2. ha látszik is, nem "gyerekes" a színes gumikkal, amik a drótívet és a brackettet fogják össze. (esztétikus)

2016. okt. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mondom a tutit :) A legjobb amivel jársz( nekem is ez van és tuti jó) Damon Q lágy erőkkel működő passzív önligírozó fém fogszabályzó. Nekem 4 honapja van fent. Kevesebb mint 2 honap alatt beállította full egyenesre a fogsorom felul. Az alsot most tette fel a doktornő de már látom hogy mozognak a fogaim alul is. Fájdalom semmi!!! Kényelmes, észre sem vesze hogy itt van. Kontrollra is csak kéthavonta kell menni. Gyorsabb mint a hagyományos fogszabályzó. Hova fokozzam még? Nincsenek gyűrűk a hátsó fogakon. És mellesleg a világ legjobb fogszabályzója. 150/ fogív az ára. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan privibe :)
2016. okt. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Fogszabályzó felnőttként? Hány éves vagy? Milyen állapotban vannak a fogaid? KÉPEK??? Milyen a szájhigiéniád? Bonyolítani szeretnéd az életed ezügyben vagy megoldásokban gondolkodsz?

Az elindított gondolatsor alapján feleslegesen bonyolítani .. Ne a gyakorira írj, hanem a profi szakembereket keress fel, kérlek!

2016. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Kedves utolsó! Igazából nem értem a válaszod támadó hangnemét. Mi a baj a felnőttkori fogszabályzással? 22 éves vagyok, sok embert ismerek, akinek ebben a korban helyezték fel (sőt olyat is aki mér 30 is megvolt szerintem). Gyönyörű, egészséges, ápolt fogaim vannak, eddig soha semmi dolgom nem volt fogorvossal (az éves kontrollt leszámítva), csak ugye nem állnak sorban. Miért lenne felesleges lebonyolítani? A bölcsességfogaimat amúgy is előbb-utóbb ki kellene húzni/műteni, mert most ugyan elférnek, mert még nem nőttek ki, de ha fogják magukat pár év múlva, akkor sem leszek előbbre, ha eltologatom és ha kinőnek, biztosan nem lesz helyük. És írtam, hogy november végére van időpontom fogszabályzó szakorvoshoz, szóval nem egyedül óhajtottam "elintézni" őket. Szóval ne haragudj, ezt nem is értem, miből gondoltad egyáltalán :)

2016. okt. 30. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!