Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Koronát fogok csináltatni...

Koronát fogok csináltatni pénteken, de kezdek félni és le akarom mondani. Van okom a félelemre?

Figyelt kérdés

Letört a fogamból egy nagyon nagy darab és csak koronát tudnak rá rakni. Fáj a csiszolás? Nem lesz az, hogy közben azt mondja, hofy mégis ki kell húzni, ugye? Mit csinálok addig mg elkészül? Mit lehet enni maj es fájni fog? Fogat lehet mosni?

Nagyon félek, pedig már húztak ki fogamat is, de ez más.


2016. nov. 6. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Érzéstelenítőt fogsz kapni, és hamar lecsiszolja a három fogadat. Az egész max 10 perc. Ha jó a letört fog gyökere akkor nem húzzák ki. Kapni fogsz ideiglenes koronát, amivel lehet rendesen enni, fogat mosni. Fájni nem fog.

Nekem is van, és így utólag inkább implantátumot választottam volna. Az is van, ezért van összehasonlítási alapom.

2016. nov. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Koronát mondott, nem hidat, egy fogat fognak csiszolni. Mondjuk itt még szóba jöhet egy gyökérkezelés is szerintem, ha olyan nagy darab tört le.


Nekem is volt egy ilyen szétment fogam és nekem is úgy volt, hogy koronám lesz, de végül úgy döntött a doktornő, hogy szerinte egy onlay is jó lesz, akkor kevésbé kell szétverni a fogam, aztán ha gond lesz vele, még mindig lehet korona. Egyelőre egy éves és jó. Viszont a gyökérkezelést nem úsztam meg. Mindenesetre érzéstelenítővel nem igazán fáj semmi, legfeljebb maga az injekció egy pillanatra. Komolyan mondom, én a legjobban a lenyomatvételeket gyűlölöm, kényelmetlen és amikor kiveszik, olyan érzés, mintha kitèpnék egyszerre az összes fogam :)

2016. nov. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Három?????

Nem csak egyet kell lecsiszolni?

A gyökere lehet nem jó, mert már volt tömve is. De így nem fáj és sajnos halogattam is egy ideje, mert nem akarom kihúzatni.

2016. nov. 6. 23:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha jó a fogorvosod, nem kell félned.

Nem értem, miért akarod lemondani. Mit csinálsz majd egy letört, használhatatlan, romló foggal?! Muszáj megcsináltatni.


Van pár évtizedes gyakorlatom fogorvoshoz járásban, sajna, koronám is van egy csomó, hidam is kettő...

A csiszolás sosem fájt, a gyökérkezelés is csak az egyik orvosnál, a másik akkora adag érzéstelenítőket nyomott belém több ponton, hogy az orromat sem éreztem :D Na, az nem esett jól, de pár másodperc s garantált a hatás.


Ha nagyon sérült, kellhet húzás, honnan tudjuk mi azt?


Fura, amíg nem készül el, de azért nem halsz éhen s nem annyira vészes :D Egy letört, kezeletlen fog sokkal rosszabb. Persze, hogy mosunk fogat, a lecsiszoltnál persze óvatosabban, legalábbis így gondolom, sok éve volt már :D

A korona nem nagy dolog, felesleges ennyit pörögni rajta :)

2016. nov. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell több fogat lecsiszolni, hiszen nem pótlás lesz, hanem csak arra az 1 fogra korona. Csiszolás nem fáj, mert kapsz injekciót. Bármit ehetsz. Ha nem kapsz ideiglenes koronát, akkor hidegre és melegre, levegőre érzékeny lesz a lecsiszolt fogad, de általában 1 hét alatt elkészül a korona. Fogat lehet mosni. Ne félj, nekem is van egy ilyen fogam, teljesen rendben van.
2016. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most már nem félek annyira.

Azt olvastam, hogy csúnya lesz az íny a fognál, miután feltették a koronát? Ez igaz?

2016. nov. 7. 21:20
 7/10 A kérdező kommentje:

Úh, én nagyon megbántam ezt! Kaptam érzéstelenítőt, de így is nagyon fájt. Meg vérzett össze-vissza. Csak langyost tudok enni, inni, mert különben megpusztulok. Nagyon nem vagyok kényes, de ez szörnyű.

Ezentúl, mint a kisangyal mosom a fogaimat, mert ezt mégegyszer nem akarom átélni! Eddig is odafigyeltem pedig a fogaimra, mégis letört!

Fáj, mikor felrakják?

2016. nov. 13. 16:22
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez volt életem legrosszabb döntése, komolyan mondom.

Az első korona nem volt jó rá, újat kellett csinálni. Ez meg egyáltalán nem hasonlít a fogaimra, teljesen más alakú, nagyon magas, nyomja a fogaimat.

Már vagy 20-szor visszamentem miatta a fogorvoshoz.

Lehetett volna több eszem és nem csináltatok ilyet, már annyit csiszolt belőle, hogy kilátszik a fém, de még mindig magas és fáj a szemben levő fogam.

Egyszer leesett is, bűzlött, most visszaragasztották, de nem lett jobb.

Nagyon bizar, de rohadt jó megérzéseim vannak és tudtam, hogy nem kell ez nekem. A fogorvos is segít, dehát ha alapból nem illik a számba a fog. Így is csak a másodikat tudta beragasztani.

Rémálom azóta a helyzet és büdös tőle a szám. Inkább kihúzatnm.

2017. febr. 9. 22:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nem egy döntés, nem igazán van más választása az embernek, ha azt akarja, hogy egészsèges fogazata legyen. A fogorvosod nem ért a szakmájához, egy korona mindennapos dolog és az esetek elsöprő többségében nem jár ennyi zűrrel. Mindenesetre addig járj vissza, amíg meg nem oldódnak a problémák.
2017. febr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a fogorvos a hulye, ha olyan fogorvosod lenne mint nekem semmi problemad nem lenne.
2017. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!