Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzas után mikor lehet...

Tündi0212 kérdése:

Foghúzas után mikor lehet szájvizet használni?

Figyelt kérdés
Tegnap 4 kor huzták ki az also őrlőt a seb nem fáj csak kellemetlen mintha huzodna össze a seb! De az állkapcsom és azon az oldalon az arcom faj! Sebben véralvadek nem sok de láthato és a szélei szürkés szinűek ez jo? Félek attol hogy begyullad !!!!! Kérdésem az lenne lehet mostmár tejterméken kivül enni? Mosni nem merem mert kijon a vérdugo! Szájvizet mikor lehet használni es milyet eddig clorhexamedes szajvizet hasznaltam ! Köszönöm
2016. nov. 11. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Én anno 2 napot vártam a fogmosással. A fogorvosom azt mondta, hogy egy napot kell csak várni, utána úgy fogat mosni, hogy odafigyelek és a sebet kihagyni.

Evés már aznap este volt.

2016. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ehetsz a másik oldalon, amit csak tudsz, kivéve tejtermék (az rohad). Öblögetni nem szabad, mert kiszakad a seb! De finoman odaforgatni szabad a szájvizet és fogat is lehet mosni! Annyi, hogy a sebet ne bántsd, ne álljon rajta a víz sokáig! :)

Phlogosol vagy Herbária Cserszömörcés (citromos finomabb, mint a mentolos) a bevált nálam! Fura ízük van, de most nem az a lényeg! :)

2016. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De jo tegnap ota nem nagyon merek enni !de hogy használjam a szájvizet hogy ne jojjon ki a vérdugo ?? Clorhexamed akkor nem jo mert abban alkohol van
2016. nov. 11. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a szájvizet. Sima fogmosás is elég.
2016. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem izomból kell öblögetni, csak beöntöd! Fogkefével se nyúlj bele!!! Ha odafolyik, már rajta van! Csak ne tartsd ott fél percig, mert akkor kiázik az alvadt vér! :) Párszor odafolyatod és kész! A teteje sajnos 1-2 hétig ilyen ronda, de teljesen természetes!

Én most hanyagolnám az alkoholost, főleg ha fájdalomcsillapítót vagy dalacint/klimicint is szedsz!

Ajánlom a pépesebb kajákat, ha fáj az állkapcsod, ne rágj annyit! Lehet, kicsit félre szúrt, olyankor az arcizmok is fájnak pár napig, ezért puha kaja a legjobb! De inni és enni kell, mert kinyúvadsz!

Amiket írtam öblögetni, azok gyulladt, sebes ínyre vannak. A Phlogosol száj és mandulaműtétek után ajánlott gyógyszertári de vény nélkül vehető, aftára, ínygyulladásra és varrott vagy friss sebekre is jó! A másik gyógynövényes pedig szintén marha jó mindenféle gyulladt szájrohadásra, fogágy vérzésre, fogínysorvadásra! :-D De jól hangzik ez a felsorolás, bloaa... :-D

2016. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár napig ne öblögess semmivel, fogaidat moshatod és a seb körül is óvatosan, puha fogkefével, bármit ehetsz tejterméken kívül. Ne félj, biztos minden rendben lesz.
2016. nov. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Elöző fogorvosom irt apranaxot 275 mg es 3*2 db ot ! Ez nem sok ?
2016. nov. 11. 15:03
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak most néztem a betegtájekoztatót! Haziorvosom is ezt irta görcsre azt mondta napi 5 db ot szedhetek elore is köszönöm
2016. nov. 11. 15:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszöm a valaszokat mostmar nagyon szepen gyogyul a seb! Gingisol ecsetelot hasznalok inygyulladasra valakinek errol van tapasztalata?
2016. nov. 13. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!