Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik szájvizet érdemes...

Melyik szájvizet érdemes használni amelyik nem káros?

Figyelt kérdés

Fogorvosom ajánlotta eredetileg az Elmex szájvizet (a fogrémet is használom/használtam mellette) mert érzékenye a fogaim. Viszont az is a problémám hogy sajnos hajlamosa a fogaim a lepedék képződésre arra pedig nem hat. :( Több véleményt olvastam arról, hogy a Listerine szájvíz a legjobb a fogkő, lepedék csökkentésére, viszont olvastam olyan véleményeket is, hogy hosszú távon káros a hatása az alkoholtartalma miatt, rosszat tesz a nyálkahártyának.

A Colgate Plax, ami elvileg 0% alkoholtartalommal ígéri a lepedékeltávolítást, arról azt mondják semmit nem ér.


A fogorvosok egy része ajánlja a Listerine-t, mások pedig ellenzik.

Összességében azt mondható el, hogy az alkoholtartalmú, vagy triclosan, sodyum-lauryl-sulfate összetevőjű szájvizek tönkretehetik a száj normális baktériumflóráját, a jótékony baktériumokat elpusztítják és teret engednek a káros baktériumok elszaporodásának.


Melyik az a szájvíz, amelyik hatékonyan távolítja el a lepedéket, anélkül, hogy ártana a száj ph-jának?



2016. júl. 2. 18:23
 1/1 anonim ***** válasza:

listerine-nek is van már alkoholmentes változata, én néha azt szoktam használni

esetleg annak olvass utána, én nem használom minden nap, így nem tudok alapos véleményt alkotni

a lepedéket eltávolítja és nekem még semmi problémát nem okozott, ennyi biztos :)

2016. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!