Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem lehet ugyan azt a...

Miért nem lehet ugyan azt a fogat egy hónapon belül kétszer betömni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 12. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ilyet még nem hallottam.
2016. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősömnek mondta a fogorvos pár éve, amikor kiesett az ideiglenes tömése gyökérkezelés után.
2016. nov. 12. 09:16
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Mert nem lehet smafuba elszámolni a TB-re és zsebrevágni a pénzed!
2016. nov. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagy biznisz a köcsögöknek, hogy megcsinálja TB-támogatásra a kezelést közbe meg tőled is elkéri a pénzt, amiről természetesen NINCS számla, aztán a pénzed megy a farzsebbe és köszi szépen gyere máskor is. Ha fogrvoshoz mész, már legjobb ha előre közlöd, hogy ÁFÁS számlát fogsz kérni mindenről, mégha magánember vagy akkor is! Vagy menj magánklinikára, ott nem ennyier az anyagiak dominálnak, és nem csinálják meg azt veled, hogy egyik "kezelés" indukálja a másikat, a végén pedig az implantnál, vagy a csapos felépítménynél kötünk ki.
2016. nov. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Be lehet tömni ugyanazt a fogat akár ugyanazon a napon is kétszer. Ha kiesik egy tömés, akkor az nem jó a dokinak, mert az előző kezelésen történteket kell helyrehoznia, ingyen, hiszen annak a része. Minél később mész vissza, annál biztosabb, hogy legombolhat rólad még egy kis pénzt.
2016. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát az sztk-s doki csak bunkó és spur. Szóval ha nekem kicserélték tegnap egy régi tömésem, de továbbra is fájdogál, és gyökérkezelni kell, akkor nekem jövő héten nem mondhatja azt az orvos, hogy pár napja volt tömve, és menjek haza nyitott foggal.
2016. nov. 12. 10:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem. Egy alkalommal sajnos magas maradt a tömés. Mikor kiállt az érzéstelenítő, ráharaptam, és eltört a tömés, őrülten fájt. Felhívtam a dokit, másnap mehettem vissza, újra betömte. Nincs ilyen időkorlát. Csak lusta meg hozzá nem értő doki van.


Amúgy ha egy nappal tömés után fáj, még nem biztos, hogy rossz a fogad, adni kell neki pár napot.

Ha már gyökérkezeltek, akkor mindegy, de akkor is az a szabály, hogy nyitva nem hagyunk fogat. Mert ha ál a fog, akkor romlik tőle, meg fájhat, ha meg gyökérkezelt, akkor meg felesleges.

Az ideiglenes gyógyszeres tömés könnyen kiesik, de nincs olyan szabály, hogy utána x ideig nem lehet betömni. Még aznap betömhető újra rendes tisztítás és fertőtlenítés után.

2016. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert nem kap utana penzt:)

Nem szamolhat el tb-re ilyen rovid idon belul ugyanarra a fogra ugyanolyan kezelest

2016. nov. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!