Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört egy őrlőfogam. Ki kell...

Letört egy őrlőfogam. Ki kell húzatni. A helyére mennyiért tesznek be egy újat? Vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Magánrendelés árait olvastam,de iszonyat drága. Állami helyen hogy megy ez?

2016. nov. 18. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Államiban is kell fizetni ezért.
2016. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb mennyit? Illetve hogyan keressek rá? Nem vagyok jártas egészségügyi intézményekben
2016. nov. 18. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van a hiány két oldalán használható fog, akkor lehet pótolni híddal, ez a legolcsóbb megoldás. A minden szempontból jobb, de sokkal drágább megoldás a titán implantátum plusz korona. Leghátsó fognál csak ezt lehet. Előbbi mondjuk 40-50 ezer, utóbbi 150-300 ezer. Régen egy fogat is úgy pótoltak híddal, hogy lecsiszolták a tartófogakat és azok is koronát kaptak, ma már van egy olyan dolog, hogy csiszolásmentes direkt híd, ennél van két kis "fül" egy koronán és azokat rögzítik a két tartófogba, mint egy inlayt. Ha megoldható, én mindenképp ezt választanám inkább, nem a csiszolásos hidat.


Hidat biztosan csinálnak oep finanszírozott fogászaton is, implantálást nem tudom, gondolom van, ahol igen. Ha 18-62 között vagy, akkor teljes térítési díjat kell fizetned az ilyesmiért (alapvetően a fogmegtartó kezelések ingyenesek és a húzás), de gondolom azért valamivel olcsóbb lehet. Szépen elmész ahhoz a fogorvoshoz, akihez területileg tartozol és megkérdezed, mi van. Hogy kihez tartozol, azt megtalálhatod az önkormányzat vagy a helyi rendelőintézet honlapján.

2016. nov. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. nov. 19. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!