Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínybetegséggel mentem el...

Ínybetegséggel mentem el dokihoz, miérz nem adott semmi gyógyszert rá?

Figyelt kérdés
Elmentem elöször eltávolította a lenőtt ínyemet, majd vissza rendelt kontrolára ekkor adott egy idöpontot fogkö leszedésre. Én nem hiszem, hogy egy fogkő leszedés helyrehozná az ínyemet. Olvasgattam sokat erről, hogy ajánl majd fogkrémet elmondja hogyan mossam a fogam, esetleg ad valami gyógyszert vagy ecsetelöt. Ez az orvos semmit nem adott rá elintézi egy fogkő leszedéssel. Nagyot csalódtam mert ő a legjobb orvos a városunkba, ráadásul még magán orvos is és jó drága. Volt már nektek ínyproblémátok? Hogyan kezelték?
2016. nov. 22. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Leszedettem a fogkövet, és utána otthon kezeltem az ínyem, Gengigel gél is nagyon jó, bár elég drága, de a gingisol plusz is hatásos az anygyulladásra, ezzel ecseteld be naponta 3-szor alapos fogmosás után.
2016. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ínybetegség első lépése a fogkő eltávolítása, nálam ennyi (de 3x voltam 2 hónapon belül tisztításon) megoldotta, az utolsó alkalommal mutatta meg a fogmosást, fogselymet, tanácsokat: otthon Parodontax napi 2-3x fogmosás és elektromos fogkefe szuper soft fejjel, fogselyem és fogköztisztító, 6havonta pedig kontroll és fogkőleszedés. Azóta gyönyörű rózsaszín újra az ínyem (1 hónap alatt cserélődött le, vérvörös volt az egész, vérzett is folyton, egy fogam már ki volt lazulva, de ez is helyreállt!).
2016. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

...és mégis miből gomdolod, hogy az, hogy te olvasgattál valamit a neten, ami vagy igaz a te esetedre is, vagy sem, az elegendő ahhoz, hogy te felülírd a fogorvos tudását? Csak azért kérdem, mert a fogorvos ezért 5+3 évet tanult, lehet, hogy kicsit jobban ért hozzá, mint te. Gyógyszert sem írogatnak fel akármiért, csak ha indokolt. Hozzáteszem, neki semmibe nem telik gyógyszert felírni, így ha nem tette azt, az valószínűleg azért volt, mert nincs rá szükséged.

Hozzáteszem azt is, hogy a fogíny problémak döntő többsége fogkő miatt alakul ki, ilyenkor a legelső dolog a fogkőeltávolítás. Az esetek nagy részében ennyi elegendő is, kiegészítve egy kis öblögetéssel, de sokszor erre sincs szükség.

Ez a volt már nektek ínyporblémátok kérdés pedig teljesen irreleváns. Ugyanis egy több száz oldalas tankönyv szól csak a fogágybetegségekről, kicsit merész, ha azt gondolod, hogy az ígyprobélma az egy darab dolog, amit mindenkinél ugyanúgy kezelnek. Megkérlek, ne akarj te okosabb lenni a fogorvosnál, ha már te magad is beismered, hogy ő a legjobb a lakhelyeden.

2016. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!