Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sajnos valószínűleg hamarosan...

Sajnos valószínűleg hamarosan fogszabályzóm lesz, mert a 2 felső szemfogam kicsit feljebb nőtt. Pár dologban segít valaki?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy (akinek volt fogszabályzója) mennyi ideig fog kb tartani amíg fent van, mennyibe kerülne ha mondjuk csak felülre kéne, hónaponta kell-e fizetni valamit és milyen az amikor felrakják (mármint hogy mennyire fájdalmas). És mit NEM lehet enni a fogszabályzóval?

Köszi előre is a segítséget :)



2016. nov. 25. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezekre mi nem tudunk válaszolni. Mindig egyedi, a kezelés és árak függenek, hogy melyik dokinál csináltatod (eleve nem mindegy, hogy magán vagy támogatott).

Menj el konzultációra ott mindent elmondanak, vagy keresgélj neten, rengeteg infó van (ha magánnál csináltatod pl: [link] )

2016. nov. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, a link sokat segített :)
2016. nov. 26. 16:03
 3/5 anonim válasza:
Nekem alul-felül van fogszabályzóm,ez 60000Ft volt, tehát a felső az 30000 lenne.Az, hogy mennyi ideig lesz fent,attól függ, hogy milyen állapotba vannak a fogaid, nekem a fogorvosom azt mondta, általában 1 év, de lehet kevesebb és több is. Maga az, hogy felrakják nem fáj, sőt még első nap sem második nap nem is az, hogy fáj, de rossz. Amit nem ehetsz: Rágó(megnő a foggyökér felszívódásának a veszélye), az a fajta karamell, ami ragadós, tehát ami pl. a Snickers-ben van. A milkának van egy ilyen karamellás,mogyorós csokija azt simán eheted csak óvatosan a mogyoróval! Kemény cukrokat,magvakat csak nagyon óvatosan.De a fogorvos úgyis elfogja mondani, hogy mit NEM szabad. A fogmosás: lehet hogy az orvos mutatni fog egy ilyen különlegesebb fogkefét. Szerintem olyat szerezz be. Akkor fogköztisztítót is ajánlom, nézz utána a neten, hogy milyen méretű kell, stb... Én naponta 2-3-szor mosok fogat, attól függ, mit ebédelek. De a fogmosásra nagyon figyelj oda. Kérdezz bármit, ha szeretnél. :)
2016. nov. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ja, és az első pár hónapban ne harapj bele semmibe, a szendvicset kockázd fel, mindent törj el. Ez nem a fogszabályzó érdeke, hanem a tied: rágd meg jól a dolgokat mert én egy csomószor belefutok abba, hogy nem rágom meg rendesen és olyan mintha megfulladnék. Előző válaszoló
2016. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem 80 ezer volt az alsó-felső. Az, hogy meddig lesz fent a fogaid állapotától függ, meg attól hogy milyen a harapásod. SZTK-ban egyszer fizetsz csekkel, aztán helló, ha nem vagy még 18 akkor nincsen kezélsi díj, ha elmúltál akkor van. Keménybe ne harapj, pl almában. Amikor felrakják semmit sem érzel, felrakás után fájhatnakna fogaid.
2016. nov. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!