Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó feltevése után...

Fogszabályzó feltevése után mit lehet, és mit nem?

Figyelt kérdés

Ma tették fel az állandó fogszabályzómat. Tesómnak (17 éves fiú) most vették le.

A fogorvos nem mondott semmit, hogy mit nem lehet és mit nem (mit lehet enni, tisztítás stb), mert egyszer már elmondta anyukámnak, amikor a tesómnak tették fel. Az meg már mellékes, hogy az kb 2 éve volt, és szegény anyukám meg tesóm nem emlékezhet mindenre... Így még azt sem tudjuk pontosan, miket nem ehetek, és meddig.

Azt tudom, hogy keményebb dolgokat az első napokban egyáltalán ne, inkább pépes dolgokat.

Rágni meddig nem lehet? És miket lehet az első napokban? Csak yoghurtot, meg ilyeneket?

Inni már ihatok? :D Elég zavaró most, mert a szájpadlásomnál is van ilyen valami, és az állkapcsomat sem tudom normálisan összezárni...

Ja, meg még az, hogy rágózni nem szoktam, viszont melegszendvicseket szinte naponta szoktam enni. Akkor az azon lévő sajtot sem ehetem meg?:/


13/L


2016. nov. 30. 11:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Amíg fáj és feszül, úgysem tudnál kemény kajákat enni, maradnak a levesek, pépes ételek. Én is joghurtot, pudingot meg turmixot ittam az első héten. Egyél melegszendvicset nyugodtan. Igazából majdnem mindent ehetsz, csak nem beleharapva, hanem előbb darabokra téped/vágod, és úgy eszed. Mogyorót, mandulát, ilyen magvas izéket hanyagold, mert egyrészt lepattanhat tőle a brekett, másrészt telemegy vele a fogszabályzód, és rémálom lesz pucolgatni. Én rágózom, végül is mindent eszek, csak óvatosabban. A fogmosás tovább tart, mint amúgy, mert fogköztisztító kefével végigsikálom a vasat is.
2016. nov. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!