Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiesett az egyik felső metszőf...

Wwemort kérdése:

Kiesett az egyik felső metszőfogam. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Voltam vele fog orvosnál, aztmondta hogy választhatok koronát,(megfizethető áron) hidat (ami már sokkalta drágább) vagy implantátumot ami vagy 300 ezer forint... A koronán gondolkoztam, de csak rosszat hallotam eddig. Nagyon nehéz fog nélkül élni.. 17/F

2016. dec. 1. 01:07
 1/6 anonim ***** válasza:
te szegény. mi történt?
2016. dec. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi a baj a koronával? Amit nekem csináltak, az legalább 10 évig bírni fogja. Most kb. 5 éves. De koronát csak meglévő fogra lehet tenni, szóval gondolom a kiesett melletti fogat lecsiszolják. De akkor meg az már nem híd?

Nekem 33 évesen letörött az első metszőfogam, mert még gyerekkoromban gyökérkezelték. Nem lehetett már betömni. Két koronát csináltak, mindkét első metszőfogamra, mert azt mondták, csak úgy tudják szépre csinálni, ha szimmetrikus lesz. Mivel elég csálék a fogaim, bevállaltam és beáldoztam a másik metszőfogamat is. De nem bántam meg. Tényleg szép szimmetrikus lett. A gyökérkezelt fogam fölött az íny éveken át be-, begyulladt, olyan érzésem volt, hogy szívem szerint kitéptem volna a helyéről azt a fogat. Ez az érzés a korona óta teljesen megszűnt. De akárhol nem csináltattam volna meg. Egy bp-i belvárosi fogászaton olyan horror árat mondtak, hogy nem mentem többé vissza. Egy zuglói fogászaton aztán találtam elfogadható áron (akkor 60.000 Ft volt/korona, tehát 120e-t fizettem). De ez drága volt, mert fémallergiám miatt fémmentes koronát kértem. Amúgy se jó állítólag a szájáram miatt fémet tettetni a szájba. Nagyon profik voltak, valami szuper számítógépes programmal lőtték be, hogy mekkora a fogcsonk és az alapján készítették a koronát, amit végleges felillesztés előtt még valami próbának vetettek alá...már nem tudom pontosan, de tudom hogy többször is vissza kellett menni és kicsit kellemetlen is volt, mert az ideiglenes korona amit addig adtak a lecsiszolt fogaimra horrorisztikusan csúnya volt (mint egy odaragasztott rágó), de megérte a macera, tényleg semmi gondom a koronáimmal.

2016. dec. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond a koronával, de ha kiesett akkor mire rakják fel?
2016. dec. 1. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kiesett a fogad, akkor arra nem lehet koronát tenni, nem csak letört? Ha letört, akkor a korona és csapos megoldás a legjobb, mert így nem kell lecsiszolni 2 egészséges fogad. Csapos, koronás foggal évekig el lehet lenni és ha szépen megcsinálják, akkor nem is látszik, hogy nem a saját fogad, én ezt választanám.
2016. dec. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat csak letört úgy a fele.
2016. dec. 1. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor a legjobb megoldás ha felépítik és kapsz rá koronát, ilyenkor célszerű ha csapot is tesznek bele, hogy tartósabb legyen. Implantátumot, vagy hidat akkor csinálnának, ha kihúzná a letört fogad az orvos, de azt még nem ajánlom, évekig ellehetsz a kornás foggal és nem kell kettőt lecsiszolni, illetve nem kell kihúzni még a fogad amíg menthető.
2016. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!