Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik szemfogam kicsit...

Az egyik szemfogam kicsit beljebbforgott, az egyikből letört egy rész (ezzel érezni lehet a levegőt, de nem fáj csak furcsa) és egy harmadikból meg egy egész kicsi darab tört csak le. Hogy/hol csináltathatom meg?

Figyelt kérdés

Ugrálóasztalon próbáltam szaltózni, térdről és sikerült, viszont a felső fogaimmal lefejeltem a térdem...

A bal felső metszőfogam bal oldala beljebb lett(így fordult be), a mellette levőből(másik metszőfog) letört egy kicsi darab, de ez nagyon nagyon kicsi, nem is zavar és az attól jobbra levőnek meg letört a felső része (pontosan nemtom mekkora de kb 3*2mm vagy egy kicsit nagyobb, ferdén tört le).


Az a legrosszabb hogy attól a szemfogamtól amelyik beljebb jött, nem tudok rágni mert nem tudom rendesen összezárni a számat. Én valahogy vissza tudom tolni a helyére? Eddig még nem sikerült.


Mit csináljak szerintetek? Melyik fogorvoshoz menjek? A legfontosabb hogy jó legyen utána, ne fájjon és ne látszódjon utána a fogon. És azért ne legyen többszázezer Ft.


2010. ápr. 30. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A bal felső 1-esednek elvileg mozognia kellene egy kicsit. Feltétlenül keress fel egy fogorvost minél előbb. Ha mozog akkor összesínezik a mellette lévő foggal addig amíg újra stabil nem lesz a fogad ( a sínezés fájdalmatlan ). Nem drága, de TB-s rendelőben is megcsinálják. Azért kellene minél gyorsabban orvoshoz menni, hogy ne rögzüljön a helytelen állapota a fognak. Ha rögzül akkor csak a fogszabályzó segít.

A jobb felső 1-esnél élpótlást fognak csinálni. Szinte ugyan úgy zajlik mint egy normális tömés előre. Itt azért fontos, hogy siess orvoshoz, nehogy elhaljon a fogad.

Nem láttam a fogaid tehát nem biztos, hogy megállja a helyét amit itt leírtam.

2010. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hú köszi szépen a gyors választ! Nagyon hasznos volt!

Most nagyon örülök, mert fogmosás után még próbálkoztam visszatenni az a metszőfogat a helyére és sikerült!!! Kicsit vérzett utána, meg egy kicsit fájt is (most is, de egyáltalán nem vészes). Most már végre össze tudom zárni a szám :)

Viszont van egy kis gáz amit most vettem észre, az, hogy a jobb metszőfogamból nem csak letört egy kis darabka de középen van rajta egy kis hajszálrepedés, amit nem érezni csak látszik. Életben maradhat egy ilyen hajszálrepedéssel? Ez a fog mintha egy nagyon kicsit mozogna de nem biztos. Remélem az a fog ami a helyére visszakerült ott is marad és nem lesz semmi baja.


Az a fog aminek letört a teteje, az mégis nagyobb volt és az egész felső része letört, majdnem az ínyemig, ferdén. Ezt fel tudják építeni ilyen fényre száradó anyagból? Hol érdemes megcsináltatnom?

2010. máj. 1. 00:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ekkora a gáz akkor hétfőn menny fogorvoshoz!!!!!!!!!

Te ne mozgasd és ne piszkálgasd mert nagyobb bajt is csinálhatsz. A mozgó fogadat feltétlenül sínezni kell, hogy ne vándoroljon mert a mozgástól elhalhat, idővel szépen visszacsontosodik az állkapcsodba.

A letört fogad attól függ, hogy mennyire közel tört el a pulpa kamrához (ez egy pici üreg a fog közepén erekkel, idegekkel) esetleg sérült-e, ennek függvényében választják meg a helyre hozás módját, de mindenféleképpen menthető. Csak sürgősen menny fogorvoshoz. Ajánlani nem tudok orvost, mert nem tudom hol laksz.

2010. máj. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hajszálrepedés legyen egyenlőre a legkisebb gondod, kíméld a sérült fogaidat. (Az előző válaszok írója is én voltam.)
2010. máj. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Budapest mellett, Pomázon lakom.

Akkor hétfőn elmegyek. Amúgy a hajszálrepedés nem megy végig csak a fog felén. A fogaim nem mozognak és csak a két metszőfog fáj egy kicsit, de csak akkor, amikor azokkal rágnék.

2010. máj. 2. 08:24
 6/7 A kérdező kommentje:
húh.. 2 és fél év után, ma ahogy ettem a csirkeszárnyat, letört az aminek a felét felépítették tömőanyagból. ha holnap vagy kedden elmegyek, most is csak simán felépítik tömésből? egy kis csont lepattintotta sztem mert belefúródott két fogam közé:o
2012. okt. 14. 20:32
 7/7 A kérdező kommentje:
[link] ennyire van amúgy letörve :/ a tömést meg sztem lenyeltem :o
2012. okt. 14. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!