Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után ehetek pogácsát?

Foghúzás után ehetek pogácsát?

Figyelt kérdés
Eltelt már 2 nap, de nem nagyon ettem azóta, azt pedig kis darabokban meg tudnám rágni, lehet? És baj az, hogy fáj még a helye illetve az arcom kicsit duzzadt?
2016. dec. 3. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Kizárólag tökfőzelék fasírttal. A doki, szüleid, haverok nem mondták el, hogy mi van ilyenkor? Hihetetlen...
2016. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Tejeset nem lehet enni, mert az erjed, romlik, ott bent a lyukban. Tehát tökfőzeléket sem lehet enni, mert habarással készül, meg semmilyen főzelékfélét, nem is értem.

Pogácsát ehetsz, a másik oldalon. Én volt, hogy fogászati műtét után almakompótot ettem hát legalább egy napig.

2016. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az akkor nem számít, hogy a pogácsában is van tej? Ez csak azután jutott eszembe, hogy megettem. És csirkehúst is lehet enni?
2016. dec. 3. 16:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tejes ételeket valóban nem szabad. A másik oldalon nyugodtan ehetsz szilárdat is óvatosan. Két nap után már ölni tudtam volna én is egy kis rendes kajáért.
2016. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De akkor a pogácsát se?
2016. dec. 3. 16:39
 6/10 anonim ***** válasza:

A pogácsában a tej, tejföl a nyers tésztában van, amit összegyúrunk és leginkább megsütünk, és akkor már egy tésztát eszünk, nem tejet.

A tej, amit megiszol, az marad ott a lukban, és romlik, erjed. Ezért nem javasolnám a főzeléket sem, akárhogy készül, mert pépes, és bemehet, bentmaradhat ott a sebben. Bár valamennyi kaja, maszat úgyis kerül oda, csak van egy öntisztulás is. Például, ha van otthon húsleves, na azt nyugodtan ehetsz. Húst is, a másik oldalon, óvatosan, kíméletesen.

Ha nagyon fáj a helye, bevetsz valamit, de mégiscsak az állkapcsodat gyötörték meg, szóval érthető, ha fáj, ha duzzadt. Esetleg tegyél rá egy vizes zsebkendőt, vagy törölközőt, de csak ha jól esik! Ha jobban fáj, vagy rossz érzés, hogy rajta van, vedd le!

2016. dec. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

*bevehetsz valamit

bocs

2016. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A válaszom annyira volt komoly, mint a kérdés. Pálinkával fertőtleníteni viszont nem tilos.
2016. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a kérdésem igenis komoly volt, mert aggódok, nem szeretnék semmi olyat enni, ami árt, mert így is fáj, szeretném ha mielőbb begyógyulna! Köszönöm a többi választ, akkor bátran eszek pogácsát és csirkehúst is!
2016. dec. 3. 16:53
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 ja :)

Nem volt egyértelmű számomra

2016. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!