Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgán tömés után 7-8 hónapra...

Amalgán tömés után 7-8 hónapra elkezdett viszketni, fájni, lüktetni a fogam. Bal felső 6. Elmentem dokihoz! Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Húzatni akartam de nem tanácsolta hisz akkor nyitott lenne az arcüregem. Gyökérkezelte. Tedd bele próbatömést. Most viszket,feszül és futás vagy mozgás közbe úgy érzem h mozog !!! Szombat van. Keddre van időpontom végleges tömésre ! Mit csináljak ?
2016. dec. 10. 15:55
 1/4 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem kedden nem fogja véglegesen betömni, ha ilyen panaszaid vannak. (Ha mégis meg akarná csinálni a végleges tömést, menekülj)

Ha kedden visszamész, és a panaszok még állnak, ne engedd a végleges tömést, mert csak probléma lesz vele.

Lehet, hogy érdemes lenne másik fogorvossal megnézetni.

2016. dec. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt tanácsolta nekem még a próbatöméskor,hogy ha fáj vegyem ki egy tűvel.. Nos ên így tettem. Nem az egész jött ki !! Kb a fele de már nem érzem a fájdalmat. Megvárom az estét és meglátjuk. Húzatni rizikós lenne,mivel kint dolgozok a szabadba+megterhelő munka :[ félek,hogy begyullad !
2016. dec. 10. 21:59
 3/4 TR75 ***** válasza:
100%

Igen, a húzás után legalább egy napig nem lenne jó dolgoznod.

Elvileg olyasmi is lehet, hogy "túltömte", bár ez inkább végleges tömésnél lehetséges (amalgámnál, amit nem beleragasztanaka lyukba, és nem "beleköt", hanem "beleszorul").

Hát, ha kedden mész a dokihoz, feltétlenül mondd el neki, hogy mi volt, lehet, hogy gyógyszeres tömést rak bele (gyulladáscsökkentő és antibakteriális), meg esetleg antibiotikumos kúrát ír elő.

Szerintem ez a fog már gyulladt, azért fájt (a gyulladás feszíti, amikor kipiszkáltad a tömést, ez a feszítés-nyomás enyhült). Önmagában nem probléma a gyulladás, ha ez elmúlik, be lehet tömni.

2016. dec. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !
2016. dec. 11. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!