Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érzékeny a fogam, ha rágáskor...

Érzékeny a fogam, ha rágáskor összeér a felső és az alsó fogsorom. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2 hete voltam fogat tömetni. Csak a felső részében volt egy minimális apró lyukacska, minden komplikáció nélkül betömte a doki. Mitől lehet érzékeny? Mire számíthatok, amikor visszamegyek? :( rettegek már a fogászattól...

2013. ápr. 23. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egész fogsorod érzékeny, vagy csak az a tömött fog? Ha az egész fogsor, akkor lehet az éjszakai fogcsikorgatástól, ha viszont csak az az egy fog, akkor lehet hogy nem sikerült jól a tömés és ki kell cserélni.
2013. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak ez az egy fog. Nem vagyok biztos abban sem, hogy ez most érzékenység-e, vagy micsoda. A legnagyobb félelmem az idegölés... remélem, az semmiképp nem kerül szóba.
2013. ápr. 23. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért, azért egy gyökérkezelés még nem a világvége.

De persze reméljük nem lesz rá szükség.

2013. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha csak minimális lyuk van akkor 95% hogy nem lessz gyökérkezelés, csak lehet, hogy nem teljesen jól zárta le a tömést, vagy maradt egy nagyon apró rész amit nem fúrt ki rendesen
2013. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Visszajártam a dokihoz, szerinte azért volt érzékeny, mert kicsit magas volt a tömés, ígylecsiszolta. Még nem tudom, hogy érzékeny lesz-e. Amúgy nem a gyökérkezeléssel van bajom, hanem a horrorisztikus fájdalommal járó idegöléssel. :P
2013. ápr. 23. 16:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Erős érzéstelenítővel(ultracain)a gyökérkezelés fájdalommentes,saját tapasztalat.
2013. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálam anno a zsibbasztó semmit nem ért. Annál fájdalmasabb élményem soha nem volt...
2013. ápr. 23. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:
mindenkinél másképp hat, egyénfüggő, nekem pl. miután beadja az érzéstelenítőt kb. 45 percet kell várni, mert csak addigra hat rendesen, valakinek már azonnal, meg valakinek több is kell
2013. ápr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!