Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megértő fogorvos Budapesten...

Megértő fogorvos Budapesten 'speciális' esetű embernek, esetleg valami tanács, segítség?

Figyelt kérdés

Üdv.


Nem hiszem, hogy sok embert érdekel mások egyéni problémája, de sajnos erről a témáról senkivel nem merek beszélni élőben, ezért itt leírom, hátha valaki látatlanban megért valamennyire, és tud segíteni.


Nos, kiskoromban rengeteget vitt édesanyám gyermekfogorvoshoz(akinek sajnos elég rossz híre volt), mert rengeteg cukros üdítőt ittam, és emiatt rosszak voltak a fogaim. Mindig az ölébe vett, hogy ne tudjak elszökni. Sokat nem tudok felidézni, de arra emlékszem, hogy az orvos nem használhatott gépi fúrót, mert annyira rángatóztam, borzalmas volt. Ezek miatt valahogy kialakult bennem ez a 'fogorvos-fóbia'. Egészen kiskorom óta, ha csak meghallom a fogorvos szót, vagy látom kiírva rossz érzésem lesz, izzadtam, gyorsabban vert a szívem. Ahol tudtam hogy van fogorvosi rendelő arra nem is mentem, inkább kerültem. Ez azt is jelenti, hogy 6-7 éves korom óta nem voltam fogorvosnál.. Most vagyok 21 éves, az 14-15 év, ami rengeteg. Egyedül iskolai kötelező fogászati szűrésen voltam, de ha tudtam azt is ellógtam inkább. A fogaim nem meglepő módon ramaty állapotban vannak, mégse tudom rávenni magam hogy elmenjek. Évek óta őrlődök ezen, és nem tudok vele mit kezdeni, még így felnőttként se tudnának hárman se elrángatni, akármennyire tudom hogy a saját érdekemben kéne mennem. Egyedül az altatásos fogászati kezelést merném bevállalni, de egyetemistaként nem tudom megengedni magamnak, főleg amennyi munka lenne a fogaimmal.


Viszont muszáj lesz erőt vennem magamon, mert így folytatva 30 éves koromra nem marad fogam. Szóval kérdezlek Titeket, hogy esetleg ismertek-e Budapesten egy megértő fogorvost, aki az ilyen kicsit 'őrült' emberekhez megfelelően tudna viszonyulni?

Körülbelül egy év múlva végzem el a bsc-t, ami után remélhetőleg dolgozni fogok, és megengedhetném egy ilyen fogorvos kifizetését. Addigra remélem rátudom venni magam, hogy elmenjek.



2016. dec. 14. 12:52
 1/6 anonim válasza:
32%
Nem vagy te speciális, csak egy hisztis, besz.ari f.asz.
2016. dec. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha rendesen el van érzéstelenítve, akkor nem érezhetsz semmit. Keress egy jó maszek fogorvost. Az enyém addig érzéstelenít, ameddig fáj, akár 2-3 injekciót is bead.
2016. dec. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Kár, hogy így elintézték cukros lónyálakkal a fogaid. Viszont jó lenne, ha mielőbb egy jó magánorvoshoz mennél. Talán fel tudja oldani a görcsöt, ami benned van. Az pedig attól alakult ki, hogy anyukád rettegett és egy kisgyerek az anya érzéseit átveszi.

Altatásban nem jó, mert együttműködés kell rendszerint. Viszont annyira érzéstelenítik, hogy semmi nem fog fájni!!!- és még néhány órán át utána nem fogod érzeni a szád.

Tehát ismerősnél érdeklődj, jó fogorvos után - és vágj bele MA, holnap, ne húzd tovább. A luk nem fog begyógyulni sajnos.

2016. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőstől érdeklődj jófej fogdoki után. Én szerencsére találtam egyet / messze van Bp-től/, azóta hozzá bátran megyek, nevetve ülök bele a fogorvosi székbe. Pedig közel annyira félek a fogorvostól mint te. Más fogorvoshoz még mindig nem merek menni. Ha meghallom a fúró hangját, már attól rosszul vagyok, de nála még az sem zavar. Nála még a fúrónak is más a hangja:) Biztos te is találsz egy jó dokit, akihez aztán bármikor bátran mész. Hidd el, nem fáj semmiféle beavatkozás. Nem kell félni valójában tőlük. Csak nagyon sokat számít a doki természete, hogy mennyire tudja feloldani a félelmet a betegben.
2016. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Keresd Dr Horváth Kornélt Csepelen. Interneten megtalálod az elérhetőségét. Mondd el a problémádat, és először csak egy konzultációs időpontot kérj. Ha így indultok, a kezébe se fogja venni a fúrót, csak a székbe kell beülnöd. Ha nagyon bátor vagy, a tükrével belenéz a szádba, és már mehetsz is. Esetleg megbeszélheted vele, mi lenne a legfontosabb kezelés, amire sort kell kerítened. Az ilyen megnézésekért nem szokott pénzt kérni, szerintem még azt is vállalja, hogy rendszeresen elmenj hozzá "edzeni". Néhány alkalom után, ha egy érzéstelenítő injekciót be mersz vállalni, egy kisebb Lyuk betömetésével is megpróbálkozhatsz.

Kezd el a hozzászokást, mielőtt igazán begyullad egy fogad, mert akkor esetleg megint egy fájdalmas beavatkozás vár rád és további hosszú évekre nagy ívben elkerülöd majd a fogorvost.

2016. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

19 vagyok én se szeretek járni nem is jártam pedig jöttek ki a tömések a fogambol letortek stb

Szóval most van 3 nagyon sz*r fogam meg 1-2 kisebb hibás

A helyi fogorvoshoz félek menni (tudom én hibam,gyulladas stb) 3 szuri után se zsibbadok el és így is megfurja majd felbehagyva hazakuld

Másnap ugyan ez

Végül szajsebeszetre küldött ott nagyon jól elzsibasztottak elsőre

Ugye ott erősebb cuccok lehetnek

Oda már 9292x visszamentem volna.

De oda ugye nem lehet csak úgy

Ide helybe meg isten ments

Ma megyek mert elől is láttam hogy romlik a fogam és azt nem akarom mert látszik. . Egy jó leszolast biztos kapni fogok

De muszaj

Ja.. és 80% vagy tobb hogy azért voltam 2 hétig kórházba és 2 hónapig táppénzen mert a fogamról a gyulladás ramant az ízületeImre, mert máshol nem találtak gyulladás gocpontot csak az innyemnel és onnan bizony simán átmegy máshova

Szóval most én is szembenezek veke és reménykedek hogy inkább máshova elküldése megint beutaloval


Saját hibájából tanul az ember, korábban kellett volna legyozni az irtozasom


És utálom is magam mert tényleg napi 2x fogmosas 0 édesség kalcium minden és a fogaim gyors tempóban romlanak

2017. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!