Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Leesett a fogkorona 2 nap...

Leesett a fogkorona 2 nap utána, van esély hogy normális lesz valaha?

Figyelt kérdés

2 napja tette fel (ragasztotta) a fogorvos 25e be került és nem is a jobb fajta, de már leesett 2 nap után.

Milyen megoldással lehetne erősebben rögzíteni? mert így hogy ragasztja ugy látszik nem fog beválni.


2016. dec. 26. 22:40
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem volt a fog felszíne rendesen kezelve a ragasztás előtt, teljesen száraznak kell lennie, amikor a koronát ráragasztják. Ha visszamész, ingyen megcsinálja a fogorvos, mert a koronára jár az 1 év garancia.
2016. dec. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van. Mint minden kézi ragasztás, ez se mindig sikerül tökéletesen, nekem is volt egy, ami még aznap este leesett, szerencsére nem nyeltem le, szépen megtisztítottam, visszamentem a fogorvoshoz, visszaragasztotta és már vagy két éve semmi gond. Elég, ha egy nagyon picit elmozdul kötés közben vagy ahogy az előző is mondja, nem sikerül tökéletesen előkészíteni a felületeket és a ragasztásnak máris annyi.
2016. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és ti haraptok is rá? nem törik le..? válik le..nekem elég nehéz elképzelni hogy egy ragasztó megfogja tartani.
2016. dec. 27. 00:30
 4/5 TR75 ***** válasza:
100%

Hát az a helyzet, hogy ha rendesen oda van ragasztva, akkor az nem jön le. Ha alatta a fog problémás, vagy más miatt kell eltávolítani, akkor az macerás is szokott lenni.

Lehet vele harapni, rágni. Nagyon erősen rögzül.

2016. dec. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ráharapok ugyanúgy és észre se veszem a különbséget. Cseresznyemagot mondjuk nem próbálok szétrágni meg nem felhasadt pisztáciát se, meg sört se bontok foggal, de úgy érzem, az ilyesmik nélkül is teljes lehet az életem :)
2016. dec. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!