Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után 6 nappal normáli...

Foghúzás után 6 nappal normális hogy fáj?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6 napja húzták ki az alsó-utolsó előtti 2 fogamat, egyszerre . Nagyon megszenvedett vele az orvos, az egyik aljában ciszta volt, nehezen jött ki.

Felírt dalacint meg cataflamot, tegnap a 2.doboz dalacint kellett elkezdenem szedni, de azóta felkelek éjjelente a fájdalomra.

Az egyik fog helyén fehér , gyógyulás folyamata látszik, a másik viszont még nyílt seb.. lehetséges hogy amiatt fájhat?!

Gondolom "természetes" hogy fáj még :/ Megköszönöm a választ, ez az első foghúzásom volt, ráadásul egyből 2


2016. dec. 24. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
teljesen normalis. Fog is meg egy ideig.
2016. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kaptál rá antibiotikumot? A fájdalomcsillapító sokat nem segít ha elfertőződik a seb. Ha nagyon elviselhetetlen a fájdalom, akkor menj be ügyeletre.
2016. dec. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan így voltam. Menj vissza az orvoshoz, mert tud segíteni. Addig pedig fele Pflogosol, fele víz oldattal minél többször ecseteld le a sebet. Nekem el is fertőződött, és Betadine jóddal fülpálcával oda is cseppentettem a sebre. Ez gyorsan levitte a gyulladást. Jegeld az arcod, hogy ne kelljen a sok fájdalomcsillapítót szedned.
2016. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, ha valaki nem ért hozzá, akkor miért okoskodik? A Dalacin ugyanis antibiotikum... egyrészt, másrészt nem minden foghúzásnál indikált az ab, magyarán laikus ember akkor sem tudna korrektül hozzászólni a témához, ha véletlenül szedett már mondjuk Dalacint és emiatt tudja, hogy mi az.

Kérdező: igen normális. Az alsó hátsó fogak eltávolítását a szervezet mindig traumatikusabbnak éli meg, emiatt a legtöbb esetben a gyógyulás is tovább tart. Pláne, ha volt ott valamilyen cisztikus, esetleg gyulladásos elváltozás. Légy még türelemmel 1-2 hétig. Esetleg a gyógyszertárban vegyél Corsodyl öblögetőt, azt is maximum két hétig használhatod.

Ha két hét múlva nem múlik a fájdalom, esetleg addig fokozódik, ha érezhetően bűzössé válik a húzás helye (jellegzetes), akkor menj vissza az orvoshoz vagy ügyeletre.

2016. dec. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na puff pont te okoskodsz, amikor a szájvízet, főleg Corsodylt foghúzáskor nem szabad használni.
2016. dec. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :)
2016. dec. 25. 09:42
 7/8 anonim ***** válasza:
De igen szabad! Egyébként nem javaslom, hogy tovább kötözködj, végzős fogorvostanhallgató vagyok, maradjunk annyiban, hogy én értek jobban hozzá.
2016. dec. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Újabb fejlemény, a második kihúzott fog helye még nyílt, de fehér a belseje.. remélem nem ételmaradék, ügyeltem rá ,hogy ne kerülhessen bele , de bízom benne hogy pár nap és ez is össze fog húzódni, és már nem fog fájni. Ma már 1 flectorral kihúztam a napot , a második doboz antibiotikumot is végig szedtem.
2016. dec. 26. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!