Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni akkor, ha...

Mit lehet tenni akkor, ha felnőtt korban még van alul 2 tejfogam és nincs alatta maradandó fog?

Figyelt kérdés
Röntgennel megnézték, sajnos nincs alatta maradandó fog. Világ életemben nagyon akkurátusan vigyáztam a fogaimra, nincs szuvas fogam, nincs foghiányom, ápolom ahogy kell, tényleg szép fogsorom van. Sajnos, alul két tejfogam is van hátulról számolva a harmadik mindkét oldalon. A fogorvosok már rég ki akarták húzni és hidat csinálni meg implantátumot befúrni az állkapocsba. Tényleg nincs más megoldás? Nem akarom a többi fogam szétfúratni aminek semmi baja sincs, és nem hiszem, hogy az implantátum beültetésnél nem sérül a mellette lévő kettő-kettő gyökérzete, nem lép fel semmi gyulladás vagy szövődmény. Vélemény? Ötlet? Jótanács? Tapasztalat? Szívesen fogadnám mindet, el vagyok keseredve miatta. Azt hiszem nem sokáig bírják már a tejfogak, mert a gyökerük sincs már meg, elkezdett felszívódni ahogy a doki mondta. Persze nem lyukasak és nem szuvasak, egészségesek ezek is. Csak tejfogak. :(

2017. jan. 1. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem októberben raktak be 2 implantátumot egymás mellé. Nem roncsolta a többi fog gyökerét, nem lett gyulladás, vagy egyéb baj. Ha betartod a kezdeti előírásokat semmi gond nem lesz vele. Az implantátumon lévő két fog meg olyan mintha saját lenne.

Amúgy meg a tejfogaknak nincs gyökerük, sosem volt. Ezért nem értem miért nem húzták ki még neked.

2017. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert nincs alatta másik fog. És ha kihúzzák akkor ott egy lyuk marad mindössze amíg nem lesz annyi pénzem, hogy implantátumot tetessek be meg műfogat jobb híján. :(
2017. jan. 1. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor addig ne húzasd ki amíg nincs rá pénzed.

Egyébként sem kell egyben kifizetni a fogászati kezeléseket. Mindig csak annyit fizetsz amit el is végeznek.

Pl: Nekem az implantátum behelyezése darabja 100.000 forint volt. Először ezt kellett kifizetni. Majd amikor begyógyult, jött a csavar behelyezése. Amikor betette akkor kellett fizetni. Szóval nem egyben fizeted ki, hanem mindig az adott elvégzett munkát.

Az implantátum behelyezése azzal jár, hogy X ideig, ott hiányos a fog. Ha hátul hiányzik akkor nem is látni. Ha elől akkor a doki csinál ideiglenes fogat ami nem roncsolja a többi fogat, nem kell sem csiszolni, semmit, csak felteszi és tart. Olyan mint régen a gyerekkori vámpírfogak. Csak felrakod és kész. Bármikor kivehető.. De ezt csak akkor adják ha látni a hiányzó fogat

2017. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mindenféleképp addig megtartanám a tejfogakat míg ki nem esnek. Azért mert addig sincs vele gond, na meg mi van ha még 3 évig elvannak?
2018. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!