Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől függ, hogy a gyökérkezel...

Mitől függ, hogy a gyökérkezelés fájdalmas-e? Illetve hogy mennyire?

Figyelt kérdés

2017. jan. 5. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha jól elzsibbad, nem fáj.
2017. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem válaszolónak. Ha éreznél fájdalmat, akkor jelezd a dokinak, és várni kell még.
2017. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Például attól, hogy gyulladt-e. Az én fogam az volt, ezért idegölőt rakott bele, és csak napok múlva látott neki a gyökérkezelésnek. Akkor már nem fájt.
2017. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha gennyes, akkor nem zsibbad el rendesen a lidokaintól, nekem egyszer volt ilyen, eléggé fájt, de ki lehetett bírni.
2017. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok.


Csak bölcsességfogat húztak, de azt akkor már muszáj Volt, és valószínű nem hatott a lidokain, mert fájt rendesen.

A gyökérkezelésről meg hallottam ezt is azt is.

2017. jan. 5. 22:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Fogorvosa válogatja! Be lehet adni úgy is az injekciót, hogy semmit nem érzel. Saját tapasztalat, hogy félbe kellett szakítani a fúrást 3 injekció után is, annyira fájt, majd még aznap délután egy másik fogorvos fájdalom mentesen megoldotta, mert a szájpadlás felől is adott be több helyre is érzéstelenítőt a gyökér mellé.
2017. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik, hogy értelmes ember nem fogorvoshoz megy, hanem szájsebészhez!

Hatalmas a különbség tudásban a kettő között! Ráadásul húzást, főleg letört fog esetén csak szájsebész végezhet. Ha gyulladásnál vagy más okból felnyitást kell végezni, azt is csak ők tehetik meg.

A legérdekesebb, hogy még a fővárosban sincs szájsebész az ügyeleti rendeléseken. :-( A Mária utcai szájsebészeti klinika ügyelete kizárólag baleseti ügyeletet tart. :-( A Szentkirályi utcai ügyeletre semmiképp ne menjen senki! Az egy sintértelep és kizárólag fogorvosok vannak szájsebészeti ellátás nincs!


Orvosra válogatja, hogy mennyire fájdalommentes az ellátás, de a szájsebészek ebben a tekintetben is jobbak. (képzelheted, egy kis műtét esetén nem lehet rosszul érzésteleníteni, így nagyon hamar megtanulják, miként kell jól csinálni)


Jól írta az egyik előttem szóló, gyulladt fog esetén előbb a gyulladást kezelik, majd utána pár nappal jöhet a gyökérkezelés.

Ha a kezelés bármely része fájdalmat okoz, jelezni kell és módosít az orvos az érzéstelenítésen! Jó dokinál addig fáj a fog, amíg meg nem kapod az érzéstelenítést! Utána már kész felüdülés a dolog. Na jó, aki stresszel annak lelkileg még kellemetlen, de fájdalmat nem érezhet.


(mellesleg nekem is épp fáj az egyik letört fogam és jövő héten megyek a szájsebészemhez... ismét, hiszen fogpótlás miatt sorban húzza ki amit kell :-(

2017. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És a száksebész is csinál gyökérkezelést? Mert a feleségem egy szájsebésznél Volt, és annakellenére hogy nagyon parás, nagyon jól viselte húzást.


Én meg 20 éve voltam furatni, de az akkori egy hentes Volt, szérazon fúrt érzéstelenítés nélkül, majd kiugrottam a székből. 1 hét múlva kiesett a tömés, a másik doki vizhűtéssel dolgozott, de az Sem akart érzésteleníteni. Nagyságrendekkel kisebbb Volt a féjdalom, de Volt.

Ezért parás a dolog nálam.

2017. jan. 7. 18:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen orvosok sintérek! Ezt tanulják a Szentkirályi utcai rendelőben (oktatási intézményben) :-(


Egy jó fogorvos, szájsebész normális érzéstelenítés nélkül nem kezel!

Privát tudok ajánlani jó dokikat.


A szájsebész lényegében mindent csinál, amit a fogorvos és ezenfelül még számtalan dolgot.

(kb. olyan a különbség, mint egy gépkezelő és egy gépészmérnök között)

Hogy éppen, mit vállal el a szájsebész az sok mindentől függ. Mennyi műtétre váró betege van, mennyire van betáblázva az ideje, azaz ráér foglalkozni kisebb beavatkozásokkal is vagy csak a nagyokkal.

Fogorvosok között is akad olyan, aki komoly tapasztalatokkal és tudással húzást is vállal, ill. kisebb az átlag fogorvosok által nem végzett beavatkozásokat is.

2017. jan. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Fogorvos vagyok, es nem ertek egyet az elottem valaszoloval a szajsebeszekkel kapcsolatosan. Ha beletorik a gyoker, ki lehet huzni nagyon konnyen meg a rendes fogorvosnak is. Azonkivul minden fogorvos szajsebesz is, megtanuljuk a kis sebeszet alapjait mi is az egyetemen, az elmeleti tudasunk megvan, legfeljebb nem vasaroltuk meg a praxist, ami millio forintokba kerul. A gyokerkezeles normalis esetben nem szabad fajdalmas legyen. A fajdalom tobb tenyezo miatt lehet, legvaloszinubb az hogy nem hatott az erzestelenito... nemcsak lidokain lehet, van sok fajta. Vagy ahogy masok is irtak, gocos, gennyes, vagy egyebb is van a dolog mogott... Fontos a huzas elott megrontgenezni a nyolcasokat, mivel megvan hogy altalaban milyen iranyban dolnek a gyokerek az atlag emnernel, ez igaz, de nem mindenki egyforma. Van akinek a Leclise emelovel simán k lehet pattintani, van akinek csak fogoval, es ha nincs rontgen, nem tudjuk milyen iranyba kell huzni, es beletorjuk a gyokeret tovabbi fajdalmakhoz, komplikaciokhoz es kellemetlensegekhez vezetve..... ezek fuggenek a fogorvos tapasztalatol, a rontgentol, es a szerencsetol is egy kicsit szerintem. (pl van akinek minden simaugynek tunik, latjuk a rontgen alapjan mit es hogy, es megis komplikaciok lesznek).... kezdo fogorvos vagyok, de ez a ket fillerem a temahoz.
2017. jan. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!