Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért romlanak ilyen ütemben...

Miért romlanak ilyen ütemben a fogaim?

Figyelt kérdés

Alapvetően huzat-érzékeny voltam mindig is.. Viszont az összes fogam 30 éves létemre kezd lyukadni, belülről. 2 pedig kivülről. Nagyon el vagyok keseredve, hiszen normális fogkrémet használok, napi két fogmosás is megvan, három néha, ha ebédidőben van lehetőségem.. Nagyon félek a fogorvosoktól, még gyermekkoromban megkínzott kettő és azóta rettegek.

Jövőhéten megyek egy húzásra, a többit gyökérkezelni kell, de az orvos is "csúnyán" néz rám, de én tényleg mindig mosok rendesen fogat, 3-4 percig, alaposan. Terhességem alatt sem volt problémám és azóta sem, de ez most előjött és nem tudom az okát.


2017. jan. 6. 20:23
1 2
 1/15 anonim válasza:
Lehet, hogy savasság
2017. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem értelek :)
2017. jan. 6. 20:40
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Kálcium, D vitamin hiányod lehet.
2017. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
a pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy is okozhat ilyet. de érdemes lenne egy alaposabb kivizsgálás.
2017. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigy göböm van, megnézetem..


Szedek minden nap kálciumot, D3-at, C-t, Magnéziumot..

2017. jan. 7. 09:35
 6/15 anonim ***** válasza:
kalciumot ne szedjél. ha pajzsmirigy/mellékpajzsmirigy gondod van, akkor a kalcium nagyon erősen beleszól a hormonháztartásodba, ami beláthatatlan következményekkel járhat. Csak akkor szedjél kalciumot, ha az endokrinológus előírja! mert lehet, h pont ellenkező hatást érsz el vele, mint kéne.
2017. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nagyon kétségbe vagyok esve. Egy hónap alatt az egyik bölcsesség fogam is megromlott, nagyon félek, hogy azt is húzni kell..

2017. jan. 7. 09:59
 8/15 anonim ***** válasza:

Egyrészről nem szabad félni a fogorvostól! Most már ugyan mindegy arról beszélni, mi lett volna ha, de jó esély van rá, hogy a most eltávolításra ítélt fogad, plusz a gyökérkezelések elkerülhetőek lettek volna, ha eljártál volna ellenőrzésre. Félévente egy látogatás és nagyon hamar elkaphatóak az új léziók, anélkül, hogy nagyon meg kéne kínoznia. A legtöbb rossz élmény - kivételek persze vannak - amiatt van, mert van már egy ideje fennálló gyulladás, elváltozás, amit el nem lehet korrektül érzésteleníteni. Ezeknek döntő többsége pedig rendszeres fogászati ellenőrzéssel elkerülhető.

Másrészről: nem ismerlek és nem célom megbántani sem. De sajnos az emberek döntő többsége nem tudja megmosni jól a saját fogát, akkor sem, ha őszintén azt hiszik. Leírod, hogy néha naponta 3x is megmosod és 3-4 percig. Igen, de az alapos fogmosás szempontjából, az hogy 2x annyi ideig mosol fogat, mint az ajánlott nem jelent semmit. Attól még lehet rossz a fogkeféd, lehet rossz a technikád (ez nagyon valószínű), nem jól fogselymezel (vagy egyáltalán nem, erről nem írtál), sok savas kémhatású ételt/italt fogyasztasz, sok szénhidrátot.


Olyan egyébként nincs, hogy belülről lyukad a fog, az kívülről kezdett el romlani, csak mivel sem szakember nem vagy, sem eszközeid nincsenek hozzá, ezért nem vetted észre. Tudom, hogy sokan úgy képzelik el a fogszuvasodást, hogy ott egy fekete valami a fogon, de ha az egy hátulsó felszínen van, vagy két fog érintkezése (kontaktpont) alatt, azt te mindjárt nem látod. Egy ellenőrzésen ezek jó eséllyel kiderültek volna.


Egyébként gyerekkorod óta hányszor voltál fogorvosnál?

2017. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Évente járok. Van olyan fogam, ami gyönyörü kívülről, belülről viszont inkább nem írom, de a rtg kimutatta. Nem

Egy kóklerhez járok, de attól még retteghetek, nem? :)

2017. jan. 7. 10:27
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

előző rosszul tudja. VAN olyan, hogy belülről kezd el lyukadni a fog, és nem a rossz szájhigiénia miatt, hanem egyéb testi dolgok miatt. A szájhigiénia egy dolog, de a testben az ásványi anyagok hiánya vagy más egyéb, pl. hormonális tényezők gyengíthetik a csontozatot. A fog pedig csont.

Azért gondoltam elsőre a pajzsmirigyre, mert nekem is emiatt volt gondom. A fogorvos is megmondta, hogy belülről lyukadt ki a fog, kívülről semmi sem látszott rajta. Valami speckó eszközzel nézték meg a fogamat, ami nem röntgen, belülről egyenként. És egy hatalmas lyuk volt a kívülről gyönyörű fogamban.

2017. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!