Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félig elrohadt fogat automatik...

Félig elrohadt fogat automatikusan kihúzzák vagy esetleg tudnak rá új koronát tenni?

Figyelt kérdés
Nem fáj, de meg akarom csináltatni.

2017. jan. 9. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Még lehet, ha a gyökere ép még lehet meg lehet menteni.
2017. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt fogorvos is csak röntgen felvétel alapján tudja megmondani.
2017. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Aqarina válasza:
Ha nagyon rossz állapotban van, akkor a fogorvos felméri a helyzetet, hogy menthető a fog, vagy sem. Nekem volt egy nagyon rossz állapotban lévő fogam, amit ki akartam húzatni és nem húzta ki. Pedig kiesett a tömés belőle és az előző dokihoz nem mentem vissza miután a betegségemet nem jól kezelte (fogínysorvadás és rendkívül gyorsan romlik miatta a fogam) miután a tömés kiesett rohamosan romlott az állapota. Megnézte a még megmaradt fogam és a legrosszabb esetben is 3 alkalmas gyökérkezelést javasolt valami pótlással. Viszont ez sem kellett, mert tisztítás után úgy vélte elég a tömés és úgy is lett. Nekem azt mondta, hogy minden esetben először meg kell próbálni megmenteni a saját fogat.
2017. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nekem jelenleg 3 ilyen fogam is van, valamit kezdeni kell velük már csak a szájszag miatt is, elegem van hogy állandóan rágóznom kell. De csak végső esetben húzatnám ki őket viszont mivel nem fáj bízok benne hogy meg lehet menteni.
2017. jan. 9. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, minél előbb keress fel egy fogorvost (lehetőleg még a héten), és nézesd meg, mert a szuvasodás elég gyorsan tud terjedni, és amit meg lehet még most menteni, azt lehet, hogy 2 hónap múlva már nem. A doki meg majd megmondja, hogy menthető-e vagy sem.
2017. jan. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!