Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » AFTA-mindenit!? (Bővebben lent)

M.Dalmi kérdése:

AFTA-mindenit!? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
4 nappal ezelőtt megsértettem a bölcsességfogammal a szám nyálkahártyáját. Nem is foglalkoztam vele, sokszor előfordul, sosem jelent problémát, általában 3 nap alatt elmúlik a kellemetlen érzés. Másnap reggelre feldagadt az egész felső inyem és a nyirokcsomóim is előjöttek (nyomásra érzékenyek). Elkezdtem öblögetni kamillateával de annyira nehezemre esett az evés, ivás, nyelés, beszéd, hogy elmentem dokihoz. Afta. Jó sok. Antibiotikum, chorsodyl (asszem' így kell leírni) és tantum verde spray . Két napja kezelem az aftáimat, reggel-este szedem az antibiotikumot és öblögetek, fújom a sprayt 3 óránként de megőrülök már ezektől a kis sebektől. Az evés és a fogmosás egyenesen bőgéssel végződik. ( A doki azt mondta, hogy menjek vissza pénteken ha nem javul, lázam is volt ) Valami tipp, hogy hamarabb elmúljon?

2017. jan. 11. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Én az Anaftint tudom még javasolni, ami ilyen kis gél formában kapható gyógyszertárban és azzal bekenni a területet. Ki lehet próbálni, hátha hamarabb mulasztja el. Illetve azért fűszeres csípős ételeket lehet kerülni (bár szerintem nem is tudsz olyat enni).
2017. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet de nem nagyon szerettem volna egy harmadik valamit is a számba kenni , inkább valami házi csodaszerre lettem volna kiváncsi, viszont rá kellett jöjjek, hogy ezt csak egy módon lehet túlélni.. ha végig szenveded. Pláne, ha ekkora mennyiségben jelenik meg a szádban Viszont ma reggelre a helyzet javult. Még mindig fáj, de már össze tudtam nyomni a nyelvemmel a puha dolgokat így tudtam enni pár falatot (sajnos a rágás még nem megy). Próbálkoztam ivó joghurttal így ajánlom annak aki esetleg aftával szenved, hogy kerülje a tejtetmékeket mert rettenetesen csíp. Még valami amire rájöttem, hogy ha esetleg a víz ivásával is probléma van langyos vizet kell szürcsölgetni. A napokban sajnos kitapasztaltam, hogy ez az átok a szájban rettenetesen érzékeny a hideg és a meleg hatására. Nap közben fájdalom enyhítésére ajánlom a langyos kamilla teát (mivel a corsodyllal csak napi 2x szabad zubbogatni)

A folyadék bevitelre viszont nagyon oda kell figyelni mert sok problémához vezethet ha nem iszunk eleget, mert a tömény szájkezelés (öblögetők, szopogatós cukorkák, gélek) sűríti a nyálat ezzel fokozza a szájüreg és az ajkak kiszáradását.


Kitartást annak aki esetleg most folyik bele ebbe a dologba! Remélem tudtam picit segíteni. ( FONTOS! Ha esetleg az aftához láz és duzzadt, fájó nyirokcsomók jelentkeznek, jobb ha látja az orvos. )

2017. jan. 15. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!