Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Afta a száj belsejében és...

Afta a száj belsejében és külsején, illetve a szám fel van dagadva, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Egy nagy aftám van, ami a felső ajkam belsejéből indul és átlóg kívülre! Nem fáj, csak iszonyatosan fel van dagadva az ajkam közepe, hiába ittam Kalcium pezsgőtablettát, jegeltem, illetve ecseteltem tantum verdevel. Valakinek valamilyen ötlet? Gyógyszertárba/ orvoshoz a karácsony miatt nem tudok menni.

2016. dec. 24. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem herpesz? Eléggé ritka, hogy az afta kilógjon, főleg h ekkora dagadást is okoz. Ügyeletes gyógyszertár mindenhol van én elugranék és megmutatnám. Amúgy akár afta akár herpesz alsó hangon is 3-4 nap mire elmúlik, főleg ha ennyire durva.
2016. dec. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, biztos hogy afta, sajnos herpesszel is sokszor volt már dolgom, és ilyen nagy aftám is volt már egyszer, de akkor 1 nap alatt lement a duzzanat- nekem ez már a második nap, és rosszabb, mint tegnap. A legközelebbi gyógyszertár 40 percre van - faluban élek-, nincs lehetőségem annyit ma utazni. :(
2016. dec. 24. 09:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele mit csinálni, mint várni, hogy jobb legyen. Hiába kezeled le, nincs olyan kezelés, ami azonnal eltünteti.

Egy afta, ha kezelve van, akkor is 2-3 nap, mire egyáltalán látszik, hogy kezelve van. Kezeld továbbra is így, ahogy most is, de csodát ne várj, nem fog elmúlni azonnal.

2016. dec. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem is magával az aftával van a bajom, hanem a duzzanattal, mert az aftát kibírom, de úgy néz ki a felső ajkam, mintha feltöltettem volna...
2016. dec. 24. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!