Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gennyes fogat ki lehet húzni?

Gennyes fogat ki lehet húzni?

Figyelt kérdés

Egy bölcsessèg fogròl van szó,gennyes,ès be van dagadva az arcom is,tehàt nem csak a fog gyökerèn van gennyzacskó,a kèrdès az,hogy így kihúzhatja a fogorvos? Mivel ugye fenn àll a veszèly,hogy a genny a vèrbe kerülhet. Előre is köszi a vàlaszokat !

20/L


2017. jan. 16. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen vérbe? Inkább így veszélyes, hogy egy gennyes foggal, feldagadt arccal élsz. Ki lehet húzatni persze, én is ezt tenném, és megszabadulnék tőle, de erre azt fogják szerintem mondani, hogy előbb le kell vinni a gyulladást. Lehet az érzéstelenítés nem tudja kompenzálni így a gyulladást és fájdalmasabb a kihúzás.


De én inkább ezt vállalnám, mert hamarabb meg lehet szabadulni tőle és el is van intézve :)

2017. jan. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem a bölcsességfogamnál, hanem mellette a rágófogam gyökerén gennyes tályog volt, ami már olyan nagy volt, hogy az ínyem is megdagadt, és ínyen keresztül szivárgott a genny. A fogorvosom megműtötte. Speciális érzéstelenítést kaptam, felvágta az ínyemet, a gennyesedést leszívta, és szépen óvatosan kiszedte a fogat.

De sok fogorvos nem ilyen óvatos, és simán kihúzza mindenféle röntgen, vagy kezelés ellenére.

Ha nincs jó fogorvosod, akkor kérj antibiotikumot, és várj amíg elmúlik a gyulladás.

2017. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1# vàlaszoló,mikor kihúzzàk a gennyes fogat,az a genny bele kerül a vèrbe,amitől jobbik esetben vèrfertőzès lesz vagy halàl.
2017. jan. 16. 17:52
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy ma voltam korhàzban,az ottani orvos aztmondta ki kell húzni minèl hamarabb,aztàn elmentem egy privàt orvoshoz is ő pedig teljesen màs àllàsponton volt. Aztmondta isten ments kihúzni,mert akàr meg is halhatok ha az a genny a vèrbe kerül. Igyhàt abban maradtunk,hogy szedem mèg 1 hètig az antibiotikumot,ès utàna kihúzza.
2017. jan. 16. 17:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb ki kell húzni!


Ha gennyes a fog gyökere az nagyon komoly egészségi problémákat okozhat.


Hajhullás, ízületi gyulladások, szívbetegségek stb...

2017. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!