Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nemsokára lesz fogszabályzóm...

Nemsokára lesz fogszabályzóm és nagyon parázok. Fogszabályzósok, nálatok hogy volt? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Leginkább a mintavételtől félek, mert mindenkitől azt hallom, hogy hányingerkeltő szaga, íze van. Nekem pedig könnyen lesz hányingerem és nem szeretnék hányni a fogorvosnál mert az nagyon ciki lenne és undorító. Ugye elhányni azért nem fogom magam?

A felrakástól is parázok. Tudom, hogy tesznek be nyálszívót meg kifeszítik a számat azzal a valamivel, de nem fog fájni, nem lesz kellemetlen annyi ideig nyitott szájjal lenni? Nektek milyen volt?

Aznap mikor felrakták, màr utána fájt a fogatok vagy csak másnap? Mit ettetek? Nem éheztetek?:D igyekszünk majd pénteki napra tenni a fogszabályzó felrakását hogy ne a suliban szenvedjek.:D Mennyi idő megszokni, amíg normálisan tudok majd enni, beszélni? A fogmosás hogy működik? Miket használtok és mennyi idő egy fogmosás?

Alsó és felső állandó fogszabim lesz, kb 1-1,5 évre.


2017. jan. 17. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A mintavétel csak annyi, hogy vmi gipszállagú cuccost tesznek a szádba, és rá kell harapni. Nem is a szagával van baj, hanem h olyan mintha mindjárt lecsúszna a torkon.:"D. Semmi okod félni a felrakástól. Egyáltalán nem fáj. Beragasztózzák a fogad, aztán rárakják a brekettet, semmi kellemetlen. A szájfeszítő csak annyi, hogy olyan mintha a 2 ujjaddal kifeszítenéd a szádat, nem fáj, max. picit kellemetlen. Ha megnyalod előtte a szád biztos nem lesz baj :) A fogmosás számomra elég komplikált volt, mert a brekett körül kell mosni a fogakat. De 2. alkalommal már olyan természetes lesz mint ahogy régen mostál. Mindent ettem, csak lassan. Első 2 nap azért inkább banánt, túró rudit és pudingot ettem, de a rántotthúst is elrágtam, csak több időt igényelt. A szám belül eléggé kikezdte,minden egyes húzásnál (ahova havonta kell járnom), de 3 nap után elmúlik. Egyszóval igazából semmi sem fájt :)
2017. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én rettegtem a mintavételtől,mert emetofóbiás (hányásfóbiás) vagyok, de egyáltalán nem kellett öklendeznem. A lényeg,hogy az orrodon vegyél végig levegőt és ne a szádon! Egész hamar kész van a dolog, kb fél perc vagy max 1 perc. Azért ne egyél előtte pár órával.

Kb egy és fél hónapja van fent nekem (csak felül) két hét alatt teljesen megszoktam. Igaz nem mondom,hogy nem zavar,mert mindig óvatosan kell ennem, meg nem tudok keményeket enni,bár elvileg nem is szabadna,hogy le ne törjön semmi a fogszabiból.

Nekem egyáltalán nem fájt felrakás után, se most húzásnál,csak feszült! de egyébként, három nap alatt kb alább hagy a fájdalom. (tapasztalat, ugyanis már másodjára van fogszabályzóm sajna és anno emlékszem rohadtul fájt húzások után,de csak pár napig)

fogat mosni nagyobb macera...meg többet is kellene... én elektromosfogkefét használok,meg lehet ilyen bizbaszt venni drogériákban, ami ilyen kis kefe szerűség, azzal szoktam még a drót alatt tisztogatni. Meg napi 2x alkoholmentes szájvizet használok.


Ja és , csak ,hogy motiváljalak! Nekem már egy hónap alatt szemmel látható változás volt a fogaimon!!! :)

2017. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kezdek megnyugodni és már várom hogy fent legyen és a végeredményt is várom:)
2017. jan. 17. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugi! Nekem a mintavétel kb. 1 perc volt ívenként és olyan gyorsan történt az egész, hogy időm se volt félni :D Mire észbe kaptam, akkor már bent volt a számba egy lapát a trutyival :D kettőt pislogtam és már mutogatta a lenyomatot :) Szóval ne félj!
2017. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem felrakásnál szájterpeszt rakott a számba az orvos, így könnyebben hozzáfért a fogaimhoz és gyorsabban haladtunk a ragasztással. Nem volt kellemes,de ez szükséges volt, ennyit igazán ki lehet bírni. Nekem nem is fájt másnap sem, inkább feszült, meg érzékenyek voltak a fogaim, de másnap pl. csirkemellet ettem, szóval nem pudingon, joghurton meg levesen éltem. Lehet ez másnak már fájdalom lett volna, mindenki máshogy éli meg.

A beszédtől én is féltem, ezért is volt kellemes meglepetés, hogy egyáltalán nem változott meg a beszédem, nem lettem pösze, stb. :) Ez is mindenkinél más.

Uh, a fogmosás. Hát nem a kedvenc részem :D Nekem kb 25 perc mire alaposan fogat mosok. Használok két féle fogkefét, egy sima puha sörtés, kis fejűt és egy fogszabályzós fogkefét. Két különböző méretű fogköztisztítót és fogselymet. Használtam szájvizet is, de most egy kicsit leálltam vele, mert kezdi elszínezni hátul a fogaimat. Kb. ennyi :)

2017. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia! A mintavétel nyugi nem fog fájni.. Sárgás színű anyagot belenyomnak egy mintába és azt belenyomják a fogadba! Az alsó minta nem vészes de a fölsőtől nekem kicsit hányingerem lett! Mielőtt felteszik a foxit előtte egy nappal a szádba betesznek gumikat ami kitágítja kicsit a helyet a szádban. A betétele nem fáj de utána pár órával feszíteni fog egy kicsit , ha nagyon elviselhetetlen vegyél be fájdalomcsillapítót! A nagy napon :D először kiveszik a gumit a szádból és utána fogat kell mosnod. Amikor ilyen tartóvasakat tesznek a szádba azt szinte meg sem érzed minden egyes vas (4db)berakása után öblítened kell és ne ijedj meg ha kicsit véres a víz csak annyi hogy felsértette picit a szádat! Azután egy szájtágítót betesznek a szádba (kicsit kellemetlen érzés) elkezdik felragasztani a kos bogyókat! Amikor már bekenték minden ragasztóval fertőtlenítővel stb. a szádat utána teszik a bogyókat be! Egy idő utána a szájtágító már nagyon fog fájni de én pl. bárányokat számoltam meg néztem a doktort, kielemeztem a kinézetét szóval a ragasztás közben jól elvoltam! :'D Miután ez kész egy jó alapos öblítés és jöhet a drót, ezt be fogják fűzni a bogyókba ez semmilyen érzés csak kicsit ekkor már ideges vagy mert mennél már haza! Nekem utána még a szájpadlásomra betettek egy lemezt de ez nem mindenkinek kell. Amikor készen van adnak egy kis doboz viaszt ami arra szolgál hogy ha nyomja a szádat a foxi akkor odateszed és akkor nem fogja nyomni! Minden evés után tisztísd mert ha nem tisztítod elég gusztustalan lesz! Ugyanez a suliban is nnem számít ha cikiznek érte de muszáj kitisztítani! Enni az első pár napban nagyon nehezen fogsz tudni! Én ezeket ettem: Puha tojásos kaják, Levesek, Joghurtok! Aztán idővel megszokod és menni fog! Még annyi hogy az első pár napban kicsit pösze leszel! Szerintem nem ciki nekem

minden osztálytársam (najó lányok :) ) azt mondták hogy milyen cuki! Remélem segítettem! 11/L

2017. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Jaj és a tisztításról még annyit hogy speciális fogkefével kell csinálni és nekem a szájzuhany is sokat segített! :)

11/L az előző kommentelő

2017. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!