Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szkt fogorvos mind ilyen...

Szkt fogorvos mind ilyen rossz vagy csak én fogtam ki a nyomikat?

Figyelt kérdés

Több helyen is laktam az elmúlt pár évben, úgyhogy több Sztk-s fogorvosnál is jártam. Nem nagy dolog miatt, csak azért évente el szoktam menni leszedetni a fogkövet.

Ez mindig max 5 percig tartott, és kb csak az első fogaim belső feléről szedték le. Legutóbb már fölül látható is volt némi fogkő, és a fogorvos után is ott volt.

Megelégeltem, és elmentem magán fogorvoshoz. Nagyjából fél órán keresztül dolgozott rajta, az összes fogamon végig mint kívül-belül. Érzésre és látványra is ég és föld a különbség.

Értem én, hogy ezek az Sztk orvosok nincsenek rendesen megfizetve és hasonlók, de most komolyan ennyire magasról leszarják és semmibe veszik az embert? Vagy csak nekem volt pechem mindenhol?


2017. jan. 18. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Az orvosi eskü már semmit nem jelent.

vagy úgy van vele, hogy inkább nem okoz kárt, mert sztk körülmények között nem biztos, hogy helyre tudja hozni.


Azért az "orvosláshoz" is kell egy szint az infrastruktúrában.

Amilyen az infrastruktúra szintje, olyan az ellátás szintje is.

2017. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Például én a foghúzással vagyok így.


Nem bízom Sztk- fogorvosra, mert nincs hozzá szerszáma!

A fogó az nem megfelelő célszerszám max a középkorban volt az.


Lehet nem is ismeri a megfelelő eszközt hozzá, mert a fogorvosin sem a legmodernebb technikákat tanítják ám, nehogy azt hidd!


Így marad a szájsebész, de bőven megtérül, mert nincs komplikáció, fájdalom, kevesebb a csontveszteség is, és a lábadozási idő is.


Plusz nem az van hogy odamész utánna egy összetört beragadt gyökérrel az ambulenciára, hogy kivéssék kalapáccsal.

2017. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is borzalmas. Mindenkinek húzni akar mindent, mert az gyorsabban megvan, mint a tömés. Ráadásul úgy töm, hogy 1-2 hónapon belül kiesik a tömés és még fizetni is kell érte. Egyik ismerősöm ment hozzá húzatni egy nagyon rossz fogat, azt mondta az orvos, hogy ezt nem lehet kihúzni. Elment maszekhoz, az kiszedte 2 perc alatt.
2017. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és nagyon sok fogat benn is tör.
2017. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én magán orvoshoz járok, fogíngyulladással mentem el hozzá erre ő kiakarta húzni a hátsó fogam. Nem szedte le a fogkövem mert menstruációm volt, minden orvos leszedi olyankor is többen mondták, biztos nem esett jól neki. Nemtudom menjek e még hozzá vagy keressek mást, semmit sem csinált az ínygyulladásommal egyre jobban fáj....
2017. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A legtöbbször igen, sajnos az sztk-s fogorvosokról rosszat hallani. Mondjuk nekem szerencsém van, most egy új fiatal fogorvos az új körzeti fogorvosom, aki észrevett és betömött pár ici-pici lyukat, azóta sem találom, hol vannak azok a tömések. AZ meg micsoda amúgy, hogy menstruáció alatt nem lehet leszedni a fogkövet? Ez hogy függ össze? Tőlem még egy fogorvos se kérdezett rá erre, amikor mentem fogkövet szedetni... de nem is értem miért is kellene.
2017. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!