Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki elmondaná nekem mi is...

Valaki elmondaná nekem mi is a lényege a gyökérkezelésnek?

Figyelt kérdés
2017. jan. 25. 21:17
 1/5 Andi80018 ***** válasza:

[link]


Kiidegelik a fogat, majd tesznek bele gyökértömést, fogmegtartó kezelés. Viszont ez egy halott fog, ezért nincs meghatározott időtartam, meddig lesz ez így használható, de azért évekig simán el van vele az ember.

2017. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És még annyit,hogy milyen esetben ajánlott erősen a gyökérkezelés?
2017. jan. 25. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha lukas és már nem lehet az ideg vagy az érzékeny fehérállomány megsértése nélkül betömni. Észre fogod venni. Zsibbad és fáj majd nagyon megdagad. Olyankor kihalt az ideg benne és kifúrják. Úgy is marad egy pár napig majd kitisztítják és letömik. Utána lassan sorvad a fog és egyszer eltörik. Pótoltatod vagy kibeszélő showba jársz szerepelni.
2017. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én majdnem belehaltam, annyira fájt előtte két napig. Az első válaszoló jól írta le, mi a folyamat lényege. Még annyit, hogy én több hétig jártam vissza, mert több alkalom volt a fogfelépítés. De a fájdalom az első alkalom utáni napon megszűnt, mikor elmúlt a gyulladás. Nekem az a fogam, a hatos, kisebb, mint a többi. Ezért nem tudtam rendesen tisztítani, viszont egyelőre úgy néz ki, hogy a többiekkel elosztva terhelem, így nem sérült azóta. A dokim azt mondta, csonthéjasokat a másik oldalon egyek. Csak azért írtam le, hogy szélesíteni tudd az infó-alapodat.
2017. jan. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A megtartó fogászat arra törekszik, hogy a saját fogat, fogállományt a lehető leghosszabb ideig megtartsa, hiszen az a természetes és erős, és bármi más megoldás helyette (pl. beültetett műfog) valójában testidegen. A fogzománc sérülése, szuvasodás fellépte esetén mindaddig ki lehet pótolni a fogállományt, amíg a fogüregben ill. a gyökércsatornában levő fogideg nem érintett. Amikor már az ideg folyamatos ingerlést kap, esetleg begyullad, akkor sem kell kihúzni, mert a foggyökérből ki lehet irtani a benne levő ideget és maga a fogállomány megmenthető, ha a lyukat, fogüreget megfelelő tömőanyaggal elszigetelik a külső behatások ellen. Az így kezelt fog még évtizedekig a helyén maradhat és szolgálja a rágási funkciót, megfelelő helyen tartja a többi fogat, hozzájárul a felette levő (ellenlábas) fog rágófelszínének tisztán tartásában.
2017. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!