Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyáltalán mi értelme (volt)...

Egyáltalán mi értelme (volt) a gyökérkezelésnek?

Figyelt kérdés
3X voltam ugyanazzal a foggal, főleg a csatornatisztításnál kínzott meg, 1 teljes órát dolgozott, utána nem bírtam tartatni a fejem, annyira megviselte a szervezetem. Most megvolt a gyökértömés, de csak egy csonk maradt a fogamból, és most koronát kell tenni rá. Kifizettem már egy csomó pénzt és most majd még többet. Nem lett volna egyszerűbb (és olcsóbb!), ha kihúzza?
2016. jún. 28. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb lett volna. Nekem is sokat vacakolt a fogammal, fél évig minden héten jártam, mert vagy nem csinálta meg jól, vagy bedagadt tőle az arcom, stb.. csak nekem első fogról volt szó, nem választhattam hogy huzza ki. De szerintem ha nkd így van, egy műfog lehet jobban megérné.. 15/l
2016. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az volt az értelme, hogy a kihúzott fogat utána kétféleképp lehet pótolni, implantátummal, ami sokkal drágább, vagy híddal, amihez le kell csiszolni a szomszédos fogakat (magyarul tönkre kell tenni őket), ami viszont nem lenne olcsóbb a mostani megoldásnál.
2016. jún. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olcsóbb nem lett volna, mert utána annak a fognak a pótlása is sokba kerül, ha fájdalom és gyulladásmentes lett a fog, akkor ez a legjobb megoldás, így pár évig még van fogad.
2016. jún. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ma már a megmentés a cél! Ha nem jársz el félévente ellenőrzésre, fogkőleszedésre akkor sajnos ez a következménye. Ha időben észreveszik akkor elég egy tömés, esetleg a fogat gyökérkezelni és tömés elég a tetejére, de ha előrehaladott akkor nincs más.

Ha kihúzza azt pótolni kell implantátummal (a híd még több munka és még több pénz) ami nagyon drága különben torlódás, egyenletlen terhelés és bedőlés vár a többi fogra.

A gyökérkezelésnek ez a menete, hogy többször kitisztítják, kezelik és utána ha már csak a gyökér menthető akkor koronáznak.

30-40ezer egy komplett gyökérkezelés és 20-40egy korona, egy implantátum 150-200ezer.

2016. jún. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!