Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj az állam érzéstelení...

Miért fáj az állam érzéstelenítés után?

Figyelt kérdés
Vezetéses érzéstelenítést kaptam (alsó fogamat tömték), azóta fáj az állkapcsom, illetve csak egy bizonyos mértékig tudom kinyitni a szám. Megsértett egy ideget?

2017. febr. 2. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Közvetlenül az érzéstelenítés után a szúrás helye fájdalmas lehet, főleg, ha elég nagy sebességgel nyomták bele az érzéstelenítőt. Ideget biztos nem sértett, annak más tünetei vannak. Ha duzzadni kezdene, minden egyéb fájdalmas tünet nélkül, akkor érdemes visszamenni, mert az jelentheti, hogy keletkezett egy kis vérömleny, amit antibiotikummal kell kezelni a felülfertőződés elkerülése érdekében.

Ha nem javul, az is lehet, hogy begyulladt, és az okozza a szájzárat, akkor gyökérkezelés.

Ezeket a lehetőségeket végig kell zongorázni.

2017. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, állkapcsot akartam írni.
2017. febr. 2. 21:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a fogam teljesen fájdalommmentes, eddig sem fájt, csak egy régi tömést kellett kicserélni. Viszont a jobb állkapcsom villámütésszerűen fáj 😔 Elég hosszú volt az a tű.
2017. febr. 2. 21:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha villámütésszerűen fáj, akkor menj vissza a fogorvoshoz.
2017. febr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért fáj, mert ilyenkor át kell szúrni egy izmota is, hogy eljussunk az ideghez. Ez pár napig érzékeny lehet, nyitási nehézségeket is okozhat.
2017. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. febr. 3. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!