Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik arra előírás a fogorvo...

Létezik arra előírás a fogorvosoknak, hogy mikor kell a páciensnek érzéstelenítőt adni?

Figyelt kérdés

Nem magándokihoz járok hanem csak a körzetimhez. Akárhányszor volt lyukas soha nem adott még érzéstelenítőt és előtte sem kérdezte, hogy kérek-e? 1-2 alkalommal már észrevette, hogy a fúrást már nem bírom de akkor is csak annyit mondott hogy lassan végzünk.

Régebben valaki helyettesítette néhány hónapig, ő hozzás is eltévedtem de ő rögtön azzal kezdte, hogy adjon-e érzéstelenítőt.

Ennyire sokba kerül ez a tb-nek hogy nem akar adni? Vagy csak pusztán ő gondolhatja, hogy semmi sem fáj nála?


2010. máj. 8. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem szoktak adni tömésre, jobb ha érzed, hogy jelezni tudd, ha ideghez ér. Az érzéstelenítő is gyógyszer, tehát méreg, annak is vannak veszélyei, mellékhatásai, ha nem muszáj, nem adják.Ha annyira nehezen tűröd, szólj előtte, hogy kérsz érzéstelenítőt - ha lehet - mert alacsony a fájdalomtűrő képességed. Az előző talán azért ad, mert így gyorsabban tud haladni.

Ha kibírod, akkor jobb ha nem kérsz. Nem tudhatod, milyen betegség, műtét, baleset érhet ebben az évben, amire muszáj lesz kapnod, ne terheld feleslegesen a szervezetedet!

2010. máj. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg a lidokain is benne van a TB-támogatásban amit te fizetsz, ezért nyugodtan mondd csak meg neki, ha nem bírod, és kérsz érzéstelenítőt, azért ez nem így működik. Nekem is csinálta lidokain nélkül a fúrást azt hittem meghalok, pedig nem volt olyan bazi nagy lyuk.
2010. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ahhoz alacsony fájdalomtűrő-képességgel rendelkezni, hogy szükség legyen érzéstelenítőre. A fogfúrás az egyik legfájdalmasabb dolog. Jobb helyeken megkérdezik, hogy adjanak-e.
2010. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lyukasra nem szoktak adni, de elvileg kérhetsz, de nem tudom, felszámolják-e
2010. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!