Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy szedjem le magamnak a...

Hogy szedjem le magamnak a koronát?

Figyelt kérdés
Túl magas, nrm bírom, fáj a szemközti fogam.
2017. febr. 18. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne szedd le hanem menj vissza a fogorvoshoz és díjmentesen lecsiszolnak a magasságából. Ez fontos is, hisz tönkretehetné a szemközti fogad. Valószínű zsibbasztó hatása alatt volt a szád amikor beállították csiszolással a magasságát és nem érezted hogy magas.
2017. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Éreztem, hogy magas, de megmondta, hogy ennyit csiszolni belőle, többet nem, mr kiltszik a fém.

Már nagyon megkoptatta a szemközti fogamat, a tömését, az élét, állandóan fáj.

Ha kihúzatnám, akkor legalább a szemközti fogam megmaradna.

2017. febr. 18. 11:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha esztétikailag nem gond az ha kilátszik a fém, és a fém vastagsága is engedi (szerintem engedi) akkor csiszoltass le belőle. Jobb mint ha kihúzatnád.
2017. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne akard Te magad leszedni, mire mész vele (?) A lecsiszolt fogad, az a csonk ami maradt belőle, a pótlás, a korona nélkül totál érzékeny lenne. Csináltass egy új koronát és lője be a fogorvos a magasságot, méretet pontosan.
2017. febr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megkockáztatnám, de mi van, ha megint így járok?

A szüleim sem engedik.

2017. febr. 18. 15:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Már feszegettem, egész jól megindult.
2017. febr. 18. 19:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni leszedni, csak megbontod, megbolygatod, ereszteni fog, és a kaja még jobban alá megy. Kitisztítani nem fogod tudni semmivel, na az aztán tényleg bűzleni fog és rohadásnak indul a fogad.
2017. febr. 19. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg megmozdítottad akkor irány vissza a fogorvoshoz. Ott újat tesznek fel és állítsa is be rendesen a magasságot. Akiknél eddig voltam ők mind nyomatékosan ügyeltek a helyes magasságra még fogtömés esetén is. Hogy tudtál úgy eljönni hogy a magassága nem megfelelő?

Jobb ha azt mondod neki hogy magától lazult meg hisz nem volt beállítva a magassága és garanciával helyrehozza. És jogos is hogy helyrehozza, hisz ilyen zavaróan magas foggal nem helyes útjára engedni a beteget.

2017. febr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utoljára azt mondta, hogy többet mr nem tud rajta csiszolni.

Először meg elküldött úgy, hogy semmit nem csiszolt rajta. Mondtam, hogy magas.

Egyébként fáj alatta a fogom és büdös. Mikor egyszer leesett láttam rajta, hogy rohad alatta, de a drága visszaragasztotta ugyanúgy. Neki tök mindegy csak a pénze legyen meg és elszámolhasson rá kamu kezeléseket tb alapon. Múltkor mikor kicsit csiszoltattam rajta, elszámolt 2 fogkőleszedést, a fogkő meg a fogamon. Papíron már az összes fogam tömte, legalábbis a ragasztás is tömésnek van elszánolva szerinte.

2017. febr. 19. 08:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Fogorvosi perek és azok okai a gyakorlatban:

[link]

---

Ezt köteles ingyen kijavítani, méghozzá egyszer leesett koronát soha nem rak vissza egy fogorvos. Hanem új, steril korona kell. És az új korona magasságát is köteles beállítani. Még akkor is ha az utolsókat rúgdossa a hazai egészségügyi ellátás. Tényeleg az utolsókat rúgdossa ha így engednek ki onnét pácienst hogy ennyire magas a foga. Le vagyok döbbenve.

2017. febr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!