Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzott bölcsesség fog...

Kihúzott bölcsesség fog begyulladt helyével mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már 10 éve hogy kioperálták mind a négyet, mert nyomta ki az előtte lévő fogakat, állandóan begyulasztotta az ínyt. Azóta sokszor volt már olyan, hogy az íny begyulladt az egyik fog helyén, és kvázi "rátelepedett" az előző fogra. Ezt szájsebészeten lézerrel kivágták, a gyulladás megszűnt.

Most viszont első körben nem előre húzódott az ínyem, hanem olyan volt, mintha lett volna benne valami, ami felhorzsolta (szálka v vlmi), éreztem is három napig a nyelvemmel. Mire a dokihoz jutottam, már "csak" a kis gyulladás volt. Habár előtte 2 hónappal voltam ultrahangos fogkőeltávolításon, azon a fogon végigment az ultrahanggal, hogy "mindent kellően kitisztítson, ami a fog és az íny között lehet". Másnapra nagyon bedagadt az ínyem azon a környéken, hívtam is a dokit, aki jövő hétre adott időpontot parodontológiára, mert ha nem múlt el és csak rosszabb lett, ő nem tehet semmit. Mióta felhívtam, azóta is elég érdekes dolgok történtek. Vagy egy hétig be volt gyulladva az íny, majd a vége felé egy gennyes dolog is volt ott. Aztán most két napja egyik pillanatról a másikra teljesen visszahúzódott az íny és panaszmentes minden. Azt sem tudom, mit fogok mutatni szerdán a dokinak, hiszen hűlt helye a dolognak. Mi lehet ez?



2017. febr. 19. 13:53
 1/4 A kérdező kommentje:
kicsit összekuszáltam.. Nem a nem létező fogon csinált ultrahangos eltávolítást, hanem az előtte lévő nagyőrlőn. :)
2017. febr. 19. 13:59
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Addig is vegyél cserszömörcés szájvizet, naponta legalább ötször öblögess. Nagyon szépen leviszi a gyulladásokat, fertőzéseket.
2017. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem ismerem ezeket. Ajánlanál? Listerine-t szoktam használni.
2017. febr. 19. 15:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Már láttam a krémmánián, hogy DM és herbária. :)
2017. febr. 19. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!