Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rosszul nő a bölcsesség...

Fussgaenger kérdése:

Rosszul nő a bölcsesség fogam, mennyi időm van kioperáltatni?

Figyelt kérdés
Még November végén voltam fogorvosi ellenőrzésen, és a doktor mondta, hogy nincs neki hely, és idén szánjam rá majd magam a beavatkozásra. Konkrétan a bal alsóról van szó. Mielőtt tönkretenné az alsó fogsoromat, eltolná, mennyi időm van? Érezni fogom, ha már mennem kell a szájsebészetre? Most még egyelőre abszolút nem fáj szerencsére, az egyik sarkának a hegye van kint csak.
2017. febr. 1. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tolja a fogsorodat nagy eséllyel fogod érezni. A feleségemnek állandóan a feje fájt tőle. Neki is össze mondták valamikor, de bőven Volt idő tavaszig várni amikorra tudtunk időpontot egyeztetni a szájsebésszel.
2017. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Ez csak egy lehetséges prognózis, hogy eltolja a fogaidat. Más orvosok szerint ez bődületes marhaság, hogy egy fog majd eltol 15 másikat. Mégis hova?:)

És a baloldalit kiműttettem, a jobboldalit már sem.

A beavatkozás előtt semmi panaszom nem volt rá, azóta viszont folyamatos panaszom van. A műtét után 2 hónapig voltam betegállományban, nyelni sem tudtam, annyira fájt. A mai napig fáj. Embertelen volt átélni is a műtétet, nem vállalnám újra.

2017. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam, hogy nő, és kedves #2es szerint bármekkora bődületes baromság nekem a 2 alsó hátsó úgy össze tolta az elöl lévőket, hogy az egyik konkrétan kifelé áll. Nekem nem fájt, nem éreztem semmit csak, hogy tolódnak össze a fogaim, pedig mind a 2 alsó konkrétan feküdt. A műtét nem fájt, utána egy hét volt mire rendbe jött a szám és nem fájt de azóta már kb meg is feledkeztem az egészről. Csak jó orvost kell keresni nem egy kontárt. Amúgy érdemes minél hamrabb kivetetni de amúgy ez egyéni adottság, szerintem egy évnyi idő van de pl nyáron nem érdemes a melegbe csináltatni.
2017. febr. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A ross helyzetben lévő bölcsesség fognak nem csak az a baja, hogy előretolja a fogakat, ezáltal pedig torlódás alakul ki, hanem hogy az előtte lévő nagyörlő fog gyökerét nyomhatja, amely anyomás hatására a csontban szépen kilyukad és tönkre megy. Ez pedig már nem menthető, tehát ha nem cslekszel időben, akkor nem egy, hanem két fogadat is ki kell venni majd egyszerre. Ha már érzel valamit az régen rossz. Jvaslom minél előbb lépd meg a műtétet.
2017. febr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat. Szerintem elmegyek vele megint fogorvoshoz és akkor már jobban fogja látni.
2017. febr. 2. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:

3: Hát figyelj, én 41 éves vagyok, 20 éve ugyanúgy áll.

10 éve vették ki a baloldalit, és azóta is fáj a csontom, mindennap szaggat a helye, mintha le akarna szakadni az egész állkapcsom.

Nem tudják az okát és nem tudnak a fájdalommal se mit kezdeni.

2017. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy hete műtötték, mert oldalra nőtt, meg de éreztem a műtétet. Másnap meg utána nap rossz volt, fájt kicsit az állakpcsom meg bedagadt az arcom, azóta minden okés. Jó fogorvoshoz kell menni és nem lesz baj.
2017. febr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*meg se éreztem
2017. febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!