Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóhoz milyen fogkefe...

Fogszabályzóhoz milyen fogkefe az ideális?

Figyelt kérdés
Én egész életemben sima fogkefevel mostam a fogam, és a doki is azt mondta, hogy az a jó fogszabalyzohoz is, elektromossal ne is probalkozzak mert letorheti. Viszont van egy barátnőm, aki másik dokihoz jár, neki meg azt mondták, hogy az elektromos fogkefe erősen ajánlott. A kérdés az lenne, hogy nektek mit mondtak, vagy milyennel mostátok a fogatokat?

2017. febr. 24. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a sima hardot ajánlották.
2017. febr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem azt mondta a doktornő hogy nyugodtan moshatom elektromossal is
2017. febr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A mullerben vannak nagyon jo fogszabalyozos fogkefek, folek azok jok, amivel a brackettek kozott tudod pucolni
2017. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Moshatod elektromossal is, de ne a sima fejet használd hozzá, van erre egy speciális fej (ortho care-nek hívják): [link] Ha szájzuhanyod van azt tényleg ne használd.

Viszont mindenképpen kell még interdenális fogkefe, amivel az ív alatt és a brackettek mellett is tudod tisztítani. A fogközökhöz pedig fogselyem helyett superflosst kell használni. [link]

Nagyon figyelj arra a fogra, amelyiket a gyűrű és a tubus van, mert könnyen elszuvasodhat.

2017. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2017. febr. 25. 08:54
 6/7 anonim válasza:
100%

A fogszabályzó mindenkinek más típusú, hisz lehet a barátnődnek minden fogán van egy, vagy nincsen szájpadlás íve, vagy neki az egyik fogát speciálisan (gumikkal) kell kezelni, én még nem találkoztam olyannal akinek olyan mint az enyém.

Én kaptam egy kis kezelőlapot hogy mit választhatok tisztítóeszközként, és abból választottam, illetve megtapasztaltam hogy az én fogszabályzómhoz mi kell ami 100%ban kitudja tisztítani.


Használok egy közepes szálerősségű normál fogkefét mintha nem lenne fogszabályzóm mindenféle "speciálisan tisztító gumi" nélkül.

Személy szerint ilyenem volt:

[link]


jelenleg egy Hollandiából vásároltat használok de ugyanaz a kettő :)


Van egy ilyenem ezt a DM-ben vásároltam és nekem nagyon szükséges, meg is mutatja mire használd

[link]


és ez az utolsó, ezzel a breketteket tudom tisztítani illetve a felső fogsoromnál fölöttük, az alsónál allattuk hisz most oda rakódik a legtöbb lepedék.

[link]


(mind a DM-ben vettem, ott találtam egy sima 300 forintos nyelvtisztítót is, mert nekem felvágja a nyelvem majdnem minden héten, és így jobban tudom fertőtleníteni. Azért nem valami folyadékot használok a fertőtlenítésre, mert nekem színes és a kékből neon zöld lett majd fehér :D [link] ) persze nem ez a márkájuk de így néznek ki, így ha mész vásárolni eltudod képzelni, és dönteni neked melyik jönne jól :)

2017. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
utolsó vagyok ne tévesszen meg a 45% értékelésem, a káromra a barátnőm hülye válaszokat adott meg de ez 100%ban igaz volt :D
2017. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!