Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha elnyomta a bölcsességfogam...

Ha elnyomta a bölcsességfogam a fogsoromat, akkor mit lehet csinálni? Üjra fogszabályzó?

Figyelt kérdés

Pont egy éve vették le, nagyon örültem neki. Meg szép is volt, aztán kb. 3 hete kinőtt az egyik és csúnyán eltolta nagyon ronda lett.

Egy hónapja voltam az orvosnál, akkor még nem éreztem, hogy kinő.

Olyan csúnya lett. Még nincs kint a fog, de tuti csinált magának helyet.

3 évig volt rendes és azóta becsületesen használtam az éjszakait.


2017. febr. 26. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha kihúzzák, akkor visszaáll a többi.
2017. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
kimûtik a bolcsessegfogadat, es az ejszakai ujra korrigalja a fogadat
2017. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Így tiszta pókharapó fogaim lettek.

Miért nem beszélt az orvos soha a bölcsességfogaimról?

2017. febr. 26. 14:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagy butaságot írtál első, mitől állnak vissza?

Kérdező,én is így jártam,évig volt fogszabályozóm,utána éjszakai, majd kinőttek a bölcsességfogaim és összenyomta a fogsoromat, az orvos azt mondta,hogy foghúzás és újra fogszabályozás... nekem sem szóltak egy szót sem a bölcsességfogaimról. Ismerőseim akik magánba mentek,mindegyiknek húztak fogszabályozás előtt fogat,nem értettem miért. Mostani fogorvosom mondta,hogy nem is érti az előzőt ''fordítva akarta megülni a lovat''

2017. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért nem szólt róla, mert amíg csíra állapotban van a csontban (röntgenen látszik), addig nehéz meghatározni hogy jó irányban fog-e jönni és lesz-e helye.
2017. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De csináltak röntgent az elején és akkor azt mondta, hogy húzzuk ki a négyeseket és majd lesz hely a bölcsességfogaknak is, mert rendesen nőnek.

Becsületesen mindent betartottam és most ez van. Egyébként hetek óta náthás vagyok és herpeszes, szóval oda sem mehetek.

Az elején két orvosnál voltunk, az első azt mondta, hogy húzunk, meg majd a bölcsességfogakat is meglátja később, hogy lesz-e neki hely. Azért a másodikhoz mentünk, mert közelebb van és nem kell utazni.

Az egyik barátnőmnek, már 14 éves korában kihúzták, mert hogy a későbbiekben ne tolja össze a fogsort. Én is mondtam anyának, de azt mondta, hogy előre ne, illetve majd szól az orvos. Nem is gondoltam rá, hogy hirtelen napok alatt ez lesz.

Mr nem is érdekel az egész, újra biztos nem rakatok, így is többször tömöttek a hatosok.

Egy bölcsességfogat nem sajnálnék, mert megakad ott az étel, fáj, előbb utóbb kihúzásra kerül.

Egy év szép fogért kár volt belekezdeni, meg egészséges fogakat kihúzatni.

2017. febr. 26. 15:06
 7/10 A kérdező kommentje:

Már a hetesek is sokat nyomtak ki rajta, mert ilyen 12 éves képen még majdnem szabályosak. Aztán 15 évesen lett durva, gondolom, akor kezdtek a bölcsességfogak nőni az íny alatt.

Szóval a probléma forrását kellett volna az elején megszüntetni, nem is értem.

2017. febr. 26. 15:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyerekkorban nem is a bölcsességeket húzzák,mert nem tudják, a kisörlőket szokták,hogy ha jönnek a bölcsességfogak ne legyen gond.
2017. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
16 évesen kaptam, szóval nem annyira gyerekként azért.
2017. febr. 26. 15:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is 17évesen kaptam fogszabályozót,de a bölcsességfogam csak 24évesen nőtt ki,de van akinek mégkésőbb.
2017. febr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!