Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Altatásos szájsebészetről...

Altatásos szájsebészetről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Fóbiásan rettegek a fogászati beavatkozásoktól, főleg, ami nagyon invazív. Most bedurrant a bölcsességfogam. Egy korábbi röntgen jelezte, hogy időzített bomba és ciszta van alatta.

Jelenleg Cataflam diétán élek és az előzetes jóslatok (mármint fogász által) ki kell vésni ezt is és a másik oldalon levőt is, mert az meg 90 fokban eldőlve nőtt.


Pszichésen képtelen lennék elviselni éber állapotban egy ilyen beavatkozást. Voltam már többször altatva, kiemelkedően jól viseltem mindig. Se hányinger, se szédülés. Még csak félre sem beszéltem, ahogy sokan szoktak. Így magától az altatástól nem félek.


A fő kérdésem az lenne, hogy altatásos szájsebészet után fogok fájdalmat érezni, vagy ha igen, arra elég egy mezei fájdalomcsillapító? A műtét után mennyi idővel mehetek haza?


2017. febr. 26. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Az altatással az a baj, hogy drága. Nekem a bölcseségfog műtétben az volt a legrosszabb amikor elmúlt a zsibasztó. Kb 3 napig fájt, egy hétig volt bedagadva.
2017. febr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, kb. 110 E Ft, plusz a műtét maga.

Államiban sajnos nincsenek ráállva arra, hogy listaáron fizesd ki azt, amit nem támogat a TB, esetleg kezdheted rögtön a betegjogi képviselőnél, hátha ő tudja, hogyan kell ezt megtudni, igényelni. Szerintem államiban olcsóbb is kell legyen az altatás.

Ha megtudtál valamit, nekem is szólj, én is ilyet szeretnék.

2017. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1: Nekem maga a műtét is rettenetes volt, és 2 hónapig nyelni sem tudtam, annyira fájt, és még ma is fáj 9 év után.

A másik alsót ki sem akarom emiatt szedetni.

2017. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az alsókat kellett műteni, mert oldalra nőttek. Jó fogorvost kell keresni és érzéstelenítővel sem lesz kicsit sem fájdalmas, semmit nem fogsz érezni. Utána nekem 3 napig nagyon fájt az állkapcsom, folyt a nyálam, és 2 napig be volt dagadva akkorára az arcom, mint egy lufi. Utána is fájt még napokig, de már enyhén. Ha altatnak, akkor is ugyanígy leszel te is műtét után, ez sajnos elkerülhetetlen. Minek fizetnél ezért több 100000 Ft-ot? Nekem 15000/db áron megcsinálták.
2017. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Államiban csak a szellemi fogyatékosokat altatják.
2017. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Igen, ezért nincs kihúzva egy fogam, mert öklendezem ha benyúlnak a számba, és lehánytam az orvost. Az orvos beutalt altatásra, de nem vállalják el, pedig kifizetném, csak nincs ennyi eszük, hogy megmondják az árát.
2017. febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lidocain spray?
2017. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!