Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés, ilyen fájdalmas és...

Fogtömés, ilyen fájdalmas és ilyen sokáog tart?

Figyelt kérdés
Kb másfél hónapja kilyukadt a fogam... fel is hivtam az sztk.t ahova tartozom és egy hónap várakozás után ma eljutottam... nem is fájt a fogam.. semmi nem volt vele csak simán lyukas volt... erre a doki hozza az inekciot.. mondtam,h nem szeretnek inekciot mert szoptatok,és amúgy is egy sima tömésgez minek?! De akkor keveset ad bla bla...oké.. mondom érzékeny vagyok a lidokainra...miért? Mert mondom szivdobogást kapok tőle.. áhh minenki azt kap tőle.. oké... na... rosszul is lettem.. mind1.. elkezdte,kifúrta.. után belerakott valami kenőcsöt.. megint fúrta.. aztán tök sokáid kaparászta! Mondom mit csinál? Eltávolítom a szuvas részt.. aztán megint fúrta,kenegette... kaparázta.. aztán a nyálszívó az egyik oldalt lógott a számba,a masik oldalt ahol csinálta a fogam,oda is tartott eggyett ami úgy szívta a számból a nyálat,hogy tisztára kiszáradtam,és úgy nyilalt a fogam tőle.. érzékeny lehetett a hideg miatt! Egyszerűen szó szerint fájt ahogy fúrt kent matatott a számba.. kértem,hogy áljon meg.. erre mint a ki megse hallja csinája tovább... tehát bő 40 perc alatt be rakott egy ideglenes tömést! Csak azért mert az elejé rosszul lettem,és mondta,hogy akkor gyorsan be tömi ideglenesen azt bírjam ki.. mi lett volna ,ha rendesen töm 1db fogat?? A barátnőmnek 1,5 óráig tömött egy fogat? Hogy létezik?? Én régen voltam magándokinál itt 20 perc inekcio nélküli fogtöméseim voltak... jó emlékekkel.. most meg... miért volt ilyen szerencsétlen a doki? Aki állítólag több éve fogorvos? ?
2017. márc. 2. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez általában így megy. Idegek vannak a fogadba persze hogy fáj ha fúrkálják, ezért ajánlotta fel az injekciót. Én nem bírom a tűket ezért csak a gyökérkezelésemen kértem injekciót de így is mindent éreztem szinte.
2017. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most őszintén, mire számítottál? Felajánlotta az érzéstelenítést, mert ő látja hogy kelleni fog az neked, megkérdezte hogy milyen tüneteid vannak lidocain érzékenység címén. A komoly lidocain érzékenység nagyon ritka és nem merül ki a szívdobogás-érzésben (ezt csak a benne lévő adrenalin okozza), hanem kórház a vége: allergiás sokk, keringés összeomlás... A leírásod további részében pedig egy teljesen szakszerű fogászati eljárás van. A dokid még caries-indikátort (megfesti a szabad szemmel nem látható szuvas részeket) is használ, vagyis nagyon alapos. Sőt exhaustorja is van (nem a nyálszívó, hanem a másik, ami annyira szárított), amit sok doki (magándokik is!) megirigyelne. A fogtömés nem arról szól hogy te ott jól érezd magad: a jó fogakért jó munka kell, ahhoz pedig idő és türelem. Persze 20 perc alatt is lehet fogat tömni, de az nyilván nem volt annyira mély, különben kellett volna az érzéstelenítés (a zománcban nincsenek idegek).
2017. márc. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!