Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nemrég gyökérkezeltetetni...

Nemrég gyökérkezeltetetni kellett a fogam, de már 2 hónapja minden héten járnom kell, mert még mindig fáj, egyre kevésbé persze. Ez normális? Valamint, az orvos szerint korona kell rá egy csappal meg mondott valami hidat is, hogy erősebb legyen.

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, a fogaim genetikailag rosszak, minden nap mosok pedig fogat. Nem tudom miért, de valahogy elborzaszt, hogy műfogam lesz. Változik ezután valami? Nagyon félek tőle. A másik amit halottam, hogy a jó fogból lecsiszolnak. Erre szükség van? Most akkor az is tönkre fog menni?

2017. márc. 9. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, normális ha nagymértékü gyulladásod volt,vagy többgyökerü rágófogat gyökérkezelnek,akkor többször kell tisztitani,de ha kevésbé fáj minden alkalom után az jó jel, gyógyul.Korona ügyben nem vagyok járatos, épp gyökérkezelés van nálam is folyamatban,nekem egy több gyökerü fog azért kell mennem megint,az egyik gyökér már tömve van,az tünetmentes,de korona valószinü kelleni fog rá,mert a fogamnak kb.az egy haramada az első része maradt meg meg hátul egy kis csonk az egyik oldalán.Az utóbbi kezelésen is furt el foganyagot,mert szuvasodott a széle.Nem volt még koronám,de ne félj,attól ne tarts,jobb ha megerősitik a fogat,hogy utána ne töredezzen,igy még hosszú távon akár életed végéig is a szádban maradhat.Személy szerint valószinü fogok rá koronát kérni mindenképp,pont a megerősités végett.Nem hinném,hogy fájna ha lecsiszolnak a másik fogból, először kelleni fog röntgen felvétel a fog fizikális vizsgálata,ugy tudom lehet kérni érzéstelenitöt is.Nyugi! Örülj, hogy ilyen lelkiismeretes orvosod van,aki mindent meg akar tenni,hoyg jol funkcionáljon afogad.
2017. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Híd akkor kellene, ha kihúznák, az foghiány esetén kell. Neked biztosan le van törve a fogadból, azért kell a csap és a korona.

Persze ha már két hónapja hetente jársz kezelésre, akkor nem biztos, hogy az a fog rendbejön.

2017. ápr. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azóta még ideiglenes tömés van benne(gyökértömés), közben elkezdtek egy másik fogat is, de azzal is ez a gond.

Nem lehet, hogy valami gyulladás van?

2017. ápr. 11. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!