Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog ferdén indult...

Bölcsességfog ferdén indult meg, kell e műteni? (kismama vagyok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 hetes kismama vagyok. kb 18 éve minden évben törte fel az ínyem a bölcsességfogam. Felül egy gond nélkül kijött, észre se vettem csak mikor már ott volt. Most terhesen 3 havonta beindul a jobb alsó és kissé ferdén arc felé nő, fogsoromat nem zavarja, szerencsére nem a fogba nő, de be van dagadva az ínyem ami kicsit fáj, de semmivel se jobban mint az elmúlt 18 évben évente egy hétig. Tudtommal terhesen nem műtenének meg, csak, ha nagyon fontos lenne.


Kérdésem olyasmi lenne, hogy az ilyen irányban növő fogat mindig kiszedik? Vagy elég lehet, ha nyitnak neki utat... Az arcomat nem zavarná a fogaimat sem.... Alapvetően nagy mumus nekem a fogászat nagyon félek tőle, iskolás korom óta egyszer voltam, pont terhesség előtt egy hónappal fogkő eltávolításon, ott azt mondták nincs baj a fogaimmal. Akkor még nem volt ennyire kijőve ez a gonosz alsó :), de most nagyon belelendült. Tervezem, hogy legalább sztk-ba elmenjek amúgy is muszáj a babóca miatt. Ott majd kifaggatom a dokit.


Előre is köszönöm a tapasztalatokat véleményeket, válaszokat.



2017. márc. 16. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Én kismamaként, mikor elmentem a fogászati vizsgálatra, panaszkodtam, hogy nagyon fáj a bölcsességfogam. Mondta doki, hogy látja, hogy nem éppen rendeltetésszerűen nő, de amíg nincs meg a baba, addig a röntgent sem csinálhatja meg, viszont utána valószínűleg nem tudjuk elkerülni a műtétet.
2017. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) Az utána már nem izgat, csak addig félelemből se csináltatnám meg. Még egyszer köszönöm.
2017. márc. 16. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!