Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igényelt már valaki méltányoss...

Igényelt már valaki méltányossági alapon fogszabályozót?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy van erre lehetoseg. Kortortenetet vizsgalnak, de ugy lattam, hogy anyagi hatteret stb nem. Erdekelne, hogy mekkora valoszinuseggel kap pozitiv elbiralast a kerelmem, illetve ha pozitivan biraljak el, akkor valoszinuleg csa reszleges, vagy teljed merteku tamogatast kapok-e. 22 eves vagyok, a felso fogaim csunyan elallnak, melyharapasom is van, sulyosan torlodott az egesz fogsorom. Hatul a bolcsessegfogaim nem fernek ki. A problema miatt egyre inkabb selypitek sajnos.

2017. márc. 25. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen lehetőség, én is olvastam róla. De hogy hol kellene elkezdeni, azt nem tudom.
2017. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az elkezdéséről már elég sok információt sikerült összegyűjtenem, leginkább az érdekelne, hogy mekkora eséllyel kap pozitív elbírálást, illetve milyen részesedéssel válallnák át a költségeket. Ezeket sajnos sehol nem találom. :(
2017. márc. 25. 19:57
 3/7 A kérdező kommentje:
*vállalnák
2017. márc. 25. 19:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom hogy hol csinálnak speciálisan fogszabályzásra ilyet, de a nagyobb fogászati klinikákat kellene megkérdezni (itt nem a magánklinikákra gondolok). Az implantátumot például a pécsi klinikán bírálják el és úgy tudom utána ők is csinálják meg a beültetést.
2017. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A pozitív elbíráláshoz pedig minimum 10 évre visszamenőleg ki kell kérni az összes kórtörténetet (magánrendeléstől és az összes körzetistől, szakrendelésektől és ügyeletektől is, ahol csak egyszer is megfordultál).

Főleg olyan esetek kaphatnak pozitív elbírálást, ahol be tudják bizonyítani hogy a probléma a beteg önhibáján kívül alakult ki, például baleset vagy veleszületett rendellenesség (pl. ajak/szájpad hasadék) miatt. Ugyanakkor a rossz szokás miatt kialakult fogazati rendellenesség (pl. cumizás, ujjszopás, szájlégzés) szinte biztos hogy nem kap pozitív elbírálást. Itt nagy szerepe van annak, hogy az iskolafogászati kórtörténetben mikor fedezik fel hogy neked fogszabályzóra lenne szükséged.

2017. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálunk ez egy genetikai probléma, minden felmenőmnek pontosan ugyanígy álltak el a fogai, tehát nem rossz szokás miatt alakult ki. Általános iskola első osztályában már megállapították a problémát, csak sajnos anyukám soha nem foglalkozott ilyenekkel. A válaszokat köszönöm!
2017. márc. 26. 13:38
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaj, és még annyit, hogy a honlapon volt mellékelve egy lista, hogy mely fogorvosok kötöttek ilyen szerződést, tehát szerencsére megvan, hogy kit kellene keresnem. Igazából az elbírálás érdekelt kicsit részletesebben. :) Holnap telefonálgatok, ha valakinek esetleg ezzel kapcsolatban kérdése lenne a jövőben, írjon nyugodtan privát üzenetet. Köszönöm a segítséget! :)
2017. márc. 26. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!