Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma reggel megyek szájsebészetr...

Ma reggel megyek szájsebészetre, valakinek volt már igy hogy ilyen "állapotban" húzták ki a fogát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval előző évben elkezdték kezelni a jobb felső hatos fogamat, mert letört, gyökér kezelést elkezdtek stb, majd nem folytatták mert soha nem volt időpontjuk . Pár napja elkezdett fájni és tegnap delutan felmentem a kerületi fogászat és annyit mondott rá a dokinö, hogy ezt húzni kell mert elkezdett rá nőni a fogra valami vadhús.. Nem menthető.. Olyan szinten fáj amúgy, hogyha lehajolok lüktet az arcüregem és a mandulámnál is elkezdett fájni. Nagyon lüktet azt mondta azért van igy mert annyira ranott már hogy begyulladt. Mennyire fog fájni? Hatni fog az érzéstelenítő? Nem tudok aludni annyira fáj már az fog körül..

2017. márc. 31. 02:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen orvos mondta ezt neked de ez egy hülyeség. Ha rá is nő az ínyed, azt le lehet vágni, égetni stb...

Húzni akkor kell, ha már túlságosan elszuvasodott, vagy a gykércsúcson lévő gyulladás gyógyíthatatlannak néz ki, ha tályog alalkul ki stb...

A lüktetés egyértelműen gyulladás jele. Az arcüreged azért fáj, mert a felső fogak gyökerei közel vannak, vagy akár bele is érhetnek az arcüregedbe. A húzás fájhat ilyen állapotban, mivel az érzéstelenítő a gennyes területeken nem tud hatni. Ha fájdalommentesebb húzást szeretnél, előbb kérj antibiotikumot, majd ha ez levitte a gyulladást, akkor menj vissza a húzásra.

De ezt mind el kellett volna mondaniuk a rendelésen...

2017. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mar kihuztak, de igazabol nem a helyi szakrendelesre jartam amikor elkezdtek kezelni, hanem a Szent Kiralyiba majd ott soha nem volt idopont. Aztan amikor kiirtam az elott egy nappal mentem fel a korzeti rendelesre hogy ez es ez van, ranezett es kozolte hogy ranott az iny gyulladasban van,konkreten semmit nem ertettem mert csak hadart adta a beutanlot es elkuldott. De nagyon aranyos volt a kotzeti szajsebesz hala az egnek es iszonyatosan ugyesen huzta ki, pedig rettegtem. Nem is ereztem semmit na es o elmondta szepen reszletesen hogy mi van. :-)
2017. ápr. 22. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!