Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bátorításra lenne szükségem....

Bátorításra lenne szükségem. Gyökérkezelésem lesz?

Figyelt kérdés
Április 13-ra van időpontom. Eredetileg 1 fogam sem fájt mikor időpontot kértem, csak van 1 letört fogam, és megakarom csináltatni. Viszont tegnap este óta, az egyik hátsó fogam, nyomás hatására kicsit fáj. De ha nem rágok ott, akkor semmi bajom sincs. Gondolom be van gyulladva a fog, és gyökétkezelni kell. Az a baj, hogy 5 éve volt egy ilyen kezelésem. Akkor a fogam nagyon be volt gyulladva, nem kaptam érzéstelenítőt, semmit.. Egy alkalmat kibírtam, viszont a másodiknál 6 tű után feladtam. Annyira nagyon fájt, hogy megegyezett egy nyílt töréssel, golyó lövéssel és karddal való átszúrással ez a kis művelet. Most úgy érzem, hogy csak kicsit van még begyulladva a fogam. Így is fájhat nagyon? Nem szeretném semmi képpen kihuzatni, mert már így is hiányzik 2.. Viszont csak 1 látszik, mert a másik helyen összecsúsztak a fogaim.

#Fog;gyökérkezelés
2017. ápr. 8. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére csak egyszer volt gyökérkezelésem de igazából semmit nem éreztem közben.
2017. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy nyomásra kicsit fáj, sok dolog miatt lehet, ne temesd még azt a fogat. Rosszul haraptál rá, nyomja a front, bármi. Nekem is volt ilyen, kiderült, hogy a 10 éve kinőtt bölcsességfogam ismét helyezkedik, és ő nyomja előre a többit. De volt olyan is, hogy a tövénél ínygyulladásom volt, és azért fájt nyomásra, nem kicsit, hanem borzasztóan. Egy gyógyszeres átmosás, meg némi szájvízhasználat segített rajta, pedig már fel voltam készülve, hogy gyökérkezelik.

Félsz a gyökérkezeléstől és bebeszéled magadnak. Ne aggódj, csak rontasz a helyzeten. Tapasztalatból tudom, hogy ha félsz egy fogad miatt, akkor fájdalmat képzelsz be magadnak, vagy felnagyítod a dolgokat.

Amúgy is ha kicsit fáj, és esetleg tényleg csinálni kell vele valamit, jó eséllyel egy tömés megmenti. De ha nincs nagyon tönkremenve, akkor a gyökérkezelés se fáj, megközelítőleg se annyira, mint egy nagyon gyulladt, beteg fognál. Ügyes, sokak által dicsért magándokihoz menj, vagy olyanhoz, akiben megbízol. Ügyes kezű dokinál nagyon könnyen megúszható egy ilyen beavatkozás is.

2017. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. ápr. 8. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg kérés nélkül is kell adjon érzéstelenítőt a fogorvos, ha mégsem, akkor kérjed nyugodtan.

Nekem még az ínyemet is bekeni a szuri előtt, hogy az se fájjon, tudja mennyire félek. :)

Szóval nem kell fájdalmat érezned!

Gyógyulást kívánok!

2017. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Okvetlenül kérj injekciót,ha félsz,rosszul türőd a fájdalmat.Az injekció nem fog fájni, én fogorvosnál még a szúrást sem érzem,pedig mindenféle tűszúrástól félek.Nekem először idegölő orvosság volt a fogamban és utána gyökérkezelték érzéstelenités nélkül,még igy is fájt,néha élesen feszigetett,csipett eléggé meg is voltam rémülve,ez fel is erősithette a fájdalmat.A legközelebbi ülést nem is szeretném érzéstelenités nélkül.
2017. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!