Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges, hogy csak 2...

Lehetséges, hogy csak 2 bölcsességfogam van? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szerencsére nincs semmi gondom/fájdalmam a fogaimmal, de egy ideje észrevettem, hogy a felső jobb oldalon hátul és alsó bal oldalon hátul van valami (Aztán rájöttem, hogy a bölcsességfog az). Már kb. 1-2 hónapja ott van, de nem valami nagy, csak ilyen kis darabka. Lehetséges, hogy csak 2 van? Vagy, hogy görbén nő? Esetleg még nem nőtt ki?

Nem értek ehhez kicsit sem, de azt hallottam, hogy jobb minél előbb kiszedetni. Valóban mindig fájdalommal jár?

17/F


2017. ápr. 9. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

majd jön a többi is.


ha nincs vele gond nem kell kiszedetni, minek? ha romlik, szuvasodik, fáj, akkor szedesd ki... véletlenül se tömesd be.

2017. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
miért nem szabad betömetni?
2017. ápr. 9. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:

A bölcsességfog szuvasodását általában az okozza hogy nagyon nehezen hozzáférhető helyen van és a hátsó oldalát sokszor el sem lehet érni a fogkefével. Ilyen esetben a tömés nem hozza helyre ezt a problémát és a hátsó oldala továbbra is elérhetetlen marad, a fog pedig a tömés szélénél tovább fog szuvasodni. Ezért ha bármi probléma van vele, maximum csak akkor érdemes küzdeni érte ha az előtte lévő 7-es vagy 6-os fog menthetetlen állapotban van és a helyét pótolni tudná ez a 8-as.

Pontos adatot a bölcsességfogak helyzetéről csak röntgen alapján lehet mondani, ezért érdemes lenne elmenni a fogorvoshoz egy kontrollra. Ezek a fogak gyakran hiányoznak (nekem is csak kettő van: felül két oldalt), de általánosságban beszélve egy-egy állcsontra korlátozódik a hiányuk. Úgy értem ha felül jobb oldalon látszik egy, akkor gyanítható hogy felül bal oldalt is lesz egy - ugyan így alul is. Az sokkal ritkább hogy egy állcsontban csak az egyik oldalon legyen meg.

2017. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán,valakinek ki sem nőtt pl.nekem :-)
2017. ápr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta is csak kettő van! De az a kettő már jobban kinőtt.
2017. máj. 15. 19:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugi. Nem fog egyik percről a máasikra teljesen kinőni. Nekem volt úgy hogy elindult aztán leállt pár hónapra és újra kezdett nőni. Ki is nőtt mind a 4 teljesen de a két felső nem fért el rendesen ezért ferdén nőtt. Múlt hét hétfőn húzták ki az elsőt, most hétfőn pedig a másikat. A két alsóval nincs gond mert azok kifértek mert anno kellett húzni alulról kettőt.

Akkor nem húzzák csak ki ha nem zavar, elfér rendesen és nem romlik. Amúgy minden más esetben kiszedik.

2017. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!