Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pánikbetegséggel megyek...

Pánikbetegséggel megyek fogorvoshoz 14/F?

Figyelt kérdés
Holnap után megyek fogorvoshoz, már 1 hónapja kértük az időpontot, mostmár egy idősebb nőhöz mert az előző türelmetlen volt..és szegény meghalt..Most hogy közeledik a fogorvos előjünnek a pánikbetegségem tünetei..Tavaly voltam fogorvosnál remegte, sirtam a székben, hányingerem volt..kitudta fűrni..de gyógytömést rakott bele..Félek hogy most is ugyanez lessz, és rosszul leszek..
2017. ápr. 17. 13:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
beszéld meg anyukáddal, hogy beszéljen a fogorvossal előtte. És nyugalom. Nem fog fájni, kapsz érzéstelenítőt ha kell, a fogorvos is orvos, így el nem vérezhetsz, mi az, amitől konkrétan félsz?
2017. ápr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom..A pánikbetegségemet pszchiáterrel kezeltettük gyógyszereket szedtem..Már abbahagytam egy fél éve..és szituációtol függően rámjön a félelem..Valahogy ha már bennevan a vizsgálat, vagy az orvos szó a szituációban félek..Nemtudom pontosan hogy mitől..Hogy elájulok, vagy hányok-e szerintem attól főleg..
2017. ápr. 17. 14:30
 3/24 anonim ***** válasza:

Akkor eléggé hasonló cipőben járunk :'D

Hát a hányás nagyon rossz, igen, erre nem tudok mit mondani.

Nekem az ájulás volt nem olyan rég elég nagy félelmem. (Jó, ez így nem fontos, nem sima félelem volt, érted)

Nekem úgy sikerült legyőzni, hogy Édesanyám nővérként dolgozott, így ha otthon elájulok valamitől, tudja mit tegyen. Az iskolában meg sikerült meggyőznöm magam, hogy hogyha elájulok, legalább egy ember lesz, aki tudja mit tegyen. (vagyis stabil oldalfekvésbe helyez/ felemeli a lábaim/vagy valami)

A fogorvos is orvos, így ezt neki is tudnia kell.

2017. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ha hirtelen úgy érzem nem kapok levegőt, elkezdem ismételni magamban, hogy semmi baj, nem szervi oka van ennek, csak az én hülyeségem, semmi baj.....

És ezek nekem segítettek. Nem tudom neked fognak-e, de nekem használtak. Valamennyit.

2017. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

hali. ha pesti vagy esetleg más nagyvárosban akkor menj olyan magánhoz akinél van szedáció. én anélkül egy kezelést se kezdek el.


10e ft /fél óra bpn.

2017. ápr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Abban bízom, hogy mostmár egy normális doktornő lessz..Egy ismerősöm aztmondja jó, közben beszél hozzám, és próbálja terelni a témát..Előtte veszek be deadalont..De ahogy közeledik a fogorvos egész nap izgulok..És étvágyam sincs :/ m1..10-20 perc..túlkell élnem..
2017. ápr. 17. 20:53
 7/24 anonim ***** válasza:
Szia, én 18 éves vagyok és holnap megyek foghúzásra. Én is egy hónapja kaptam az időpontot és azóta számolom vissza a napokat, persze nem azért, mert várom, hanem gyomoridegem van. Jelenleg úgy érzem, meg fogok halni :D
2017. ápr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Már étvágyam sincsen..Félek hogy ha belépek a rendelőbe elkezdek remegni, hányingerem lessz, és rámjön a sírás..
2017. ápr. 18. 15:23
 9/24 anonim ***** válasza:

ne aggódj. holnap rosszabb lesz.:) főleg ha beérsz majd a rendelőbe.:D


amúgy ami segít: hallgass olyan zenét ami lenyugtat. a rendelőben pedig kezelés közben teljes hangerővel.


én legalább is ezt csináltam.


minden másra ott az éberszedáció:D

2017. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb baj, hogy így állsz hozzá. Hogy odamész, és ez lesz. Bízz már kicsit magadban! Higgy abban, hogy nem lesz vészes, és hogy kibírod! Ha úgy állsz hozzá, hogy ez lesz, akkor ez lesz. Ha úgy állnál hozzá, hogy odamész, és semmi se lesz rossz, akkor kisebb eséllyel lennél rosszul.

Minden (majdnem minden) fejben dől el.

Pl. ha reggel eldöntöd, hogy ma esik, ezért egész nap rossz hangulatod lesz, akkor az lesz. Viszont ha úgy állsz hozzá, hogy mi a jó benne, akkor a hangulatod is jobb lesz. Jó, ez nem jó példa, mivel teljesen más a dolog, és a fogorvosnál nem lehet olyat nézni mi jó, de érted mit akarok ezzel mondani. Legalábbis remélem

2017. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!