Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan zajlik a fogpótlás? A...

Hogyan zajlik a fogpótlás? A többi lent.

Figyelt kérdés

Volt egy fogam, amit teljesen kivettek a helyéről gyökerestől, az íny teljesen benőtte a helyét. Szeretném a fogat pótolni. Ilyenkor mit csinálnak? Összekötik a két mellette levő foggal, vagy felvágják az inyem és az álkapoccsal?


Ha valamit nem a megfelelő kifejezésekkel írtam elnézést. Nem járok túl sokat fogorvoshoz, mivel érzékeny vagyok az egyik fájdalomcsillapítóra, amivel a fogorvosom dolgozik (azon gondolkodom, hogy váltani kellene mert nem létezik hogy csak egy fájdalomcsillapítási mód van).


2017. ápr. 26. 10:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Biztos van több féle fájdalom csillapít szerintem konzultálj a dokiddal mert ebből komolyabb bajod is lehet.


Fogpóttlásra 2 mód van: az egyik, hogy az ínyedbe fúrnak egy csapot és arra tesznek egy műfogat, ez stabilabb nem roncsolja más fogaid viszont drágább és ha elkezdett az üres fogad helyén sorvadni az ínyed nem kivitelezhető (ezért jó lenne minél hmarabb konzultálni a dokival)

A másik mód a híd. Lecsiszolják az előtte és utána lévő fogad és egy hidat tesznek fel ami gyakorlatilag úgy néz ki, mintha 3 fog lenne, így pótolja a hézagot. De ugye ehhez a másik 2t is meg kell farigcsálni, ettől elvileg nem romlanak hamarabb nem lesznek érzékenyek de érdemes jó dokival csináltatni.

2017. ápr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!