Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen fogakkal mi a helyzet?...

Ilyen fogakkal mi a helyzet? Többi lent.

Figyelt kérdés

Előjáróban: nagyon félek a fogorvostól, kiskorom óta. Egyszerűen pánikrohamot kapok a székben... de van 2 (több), rossz fogam.

Na, most az a helyzet, hogy hullik a hajam, amit enyhén szólva nem szívlelek, tanácsolták a fogorvost. 2 nagy menet lenne a számban:

1. alul egyik kisőrlőmnek csak a gyökere, meg a minimális korona van benne, a teteje letört/lerohadt.

2. Felül, bal oldalt az egyik nagyőrlőm szintén lerohadt. De macerásan. Mintha középen egy nagy lyuk lenne (rohadás..), és abban is csak a gyökere van benne, illetve a korona egyik fele.

Így mire számítsak? Ez fogorvos, vagy szájsebészet?


(Ítélkezést nem kérek. Felnőtt emberek vagyunk, éppen ezért, tudom röhej, de aki fél a fogorvostól az fél.)



2017. ápr. 27. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ugy iteli meg akkor kihuzza..ha ki birja szedni :/

Vigyel magaddal valakit, nehogy feluton meggondold magad :P es ne felj (tudom konnyen mondom) nem faj, beerzestelenit :) az a resze eleg vicces, en legalabbis mindig elszorakoztam rajta :D


Sok sikert :) !


19/L

2017. ápr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia , nekem is ugyanilyen problémám volt 4 éve , 13 éves koromban és menthető a fog , ez viszont az állapotától , függ , nekem a fogorvosom anno egy tünemény volt nem volt vele bajom , mondhatni , még az érzéstelenítés előtt is érzéstelenített :D ugyanis lidocainnal (az érzéstelenítő neve) bekente a szúrás helyét majd utána beszúrta az érzéstelenítő injekciót majd egy gyökérkezelés nevezetű eljárást alkalmazva megmentette a fogam , ilyenkor a gyökércsatornából kiszedik az idegeket (szóval 110% , hogy később sem lesz belőle baj :D , majd egy új koronát épített rá . Szóval menthető a fog , hogyha olyan állapota van , remélem tudtam segíteni :)
2017. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a fogászati kezelésből csak az injekció beadása fáj, azt kell csak kibírni, az fél perc (attól is függ, hova adják, hátul, az kellemetlenebb, elől semmiség) - de tényleg ez a fél perc, aztán elzsibbad, és semmiről nem tudsz, akár még relaxálhatsz is a székben :)

én becsukott szemmel ülök a kezelés alatt, megtanultam nyitott szájjal nyelni - ha kevés az elszívó...

évente legalább tízszer nyúlnak a fogamhoz, most egy fogammal már hatodszorra megyek, szóval rutinos vagyok, ráadásul túl érzékenyek és többcsatornásak és fognyaki lyukadósak a fogaim... (azt hitte a fogorvos, hogy refluxom van, úgy vásnak el a fogak a számban, pedig ránézésre hollywoodi a mosolyom, de tényleg, de közben belül mind lukas -kivéve a mentszőket)

szóval hidd el, ha van aki sokat szenved, az én vagyok, és mégis bátran vágok neki a fogászatnak.

mert muszály.

van, akit jó fogakkal áldott meg a sors - na ő az, aki megengedheti magának, hogy kerülje a fogorvost...

de ha mennek tönkre a fogaid, és nem teszel ellene, akkor halmozottan jelentkeznek majd a problémák.

jobb ha a kis bajnál már intézkedik a fogdoki, hidd el, én csak tudom.


szedd össze magad, és előzd meg a nagyobb, keményebb beavatkozást, egy kis luk betömése semmiség, egy gyökérkezelés meg egy kemény keserv...


az injekciót bírd ki, mást aztán úgyse érzel majd!

2017. máj. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett veled, történt előrelépés?
2017. máj. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!