Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik, hogy tényleg nem...

Létezik, hogy tényleg nem lyukas a fogam? Van ilyen?

Figyelt kérdés

Egy éve tömték be 3 fogam, de az egyik egy ideje érzékeny, ha édességet (különösen csokit) eszem. Havi rendszerességgel járok fogorvoshoz a fogszabályzóm miatt, és múltkor említettem neki a problémát, hogy az egyik tömött fogam érzékeny édesre (melegre és hidegre azonban nem). Megnézte, mondta hogy a tömések jó állapotban vannak, szuvasodást egyáltalán nem lát, de csináljunk egy röntgent is, hátha az jelez valamit. A röntgen alapján is minden oké.


Viszont a tömés előtt pont ugyanilyen tüneteim voltak, teljesen olyan, mint szuvas lenne (egyébként nem fáj, eszembe se szokott jutni, a tükörben se látszik semmi, egyedül édességnél olyan fura érzés)


Szerintetek van ilyen? (Maszek orvoshoz járok)


2017. ápr. 29. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen van. Nekem is volt ilyen egy időben. Tudom, hogy reklámszagú, de nekem valamelyik Sensodyne fogkrém vált be erre. Mondjuk ez már jópár éve volt, nem tudom, hogy most mi a választék belőle. Kb. egy hónap fogmosás után megszűnt tőle ez az édesre fogérzékenység. Csak hogy tuti legyen a szövegem: nekem a fogorvosom ajánlotta. :))) De tényleg és amúgy mindig csak elmexet használtam előtte és azóta is, csak akkor használtam ezt kb. egy hónapig vagy amíg tartott a tubus. Egy próbát megér.
2017. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm!


Aggódom, mert nem szeretném ha gyökérkezelni kellene a fogat, már a tömés miatt is kivoltam (18 éves koromig egyszer se volt semmi gond a fogammal, és kicsit kiakadtam, hogy akkor meg hirtelen 3 is lyukas lett).


Sensodynet használunk itthon már több éve, bár mindig más fajtát abból is. Nem emlékszel, hogy pontosan melyik vált be nálad?

2017. ápr. 29. 14:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Elképzelhető,hogy atömés széle már nem jól zár.De ha a doki megnézte a fogadat akkor valószinü nem ez a gond.Ha a praktikák amelyeket ajánlottak pl.fogkrémváltás nem válik be mindenesetre jó lenne felnyitni a fogat,attól,hogy a röntgen nem mutatja ki lehet,hogy tömés alatt elkezdett kicsit szuvasodni. A gyökérkezeléstől ne félj, nem annyira borzalmas,még ha nem is legjobb érzés.Meg nem is valószinü,hogy kell gyökérkezelni.
2017. ápr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!